Canonical ogłosiło Ubuntu dla Androida

Canonical ogłosiło Ubuntu dla Androida

przez -
5 665
Canonical

Canonical ogłosiło koncept Ubuntu na smartfony. Całość opiera się o system Android, na którym uruchamiany miał by być pulpit znany z Ubuntu, telefon byłby podpięty do specjalnej stacji dokującej, a ta do monitora, klawiatury i myszki. Urządzenie w momencie startu głównego jądra systemu Android, uruchamiałoby serwer X’ów, po czym następował by start Unity, a całość poprzez kabel HDMI przekazywana by była na monitor.

Użytkownik mógłby pracować zarówno na jedno-, jak i wielordzeniowym telefonie, i uruchamiać takie aplikacje, jak Chromium, Firefox, Thunderbird, Google Calendar, Google Docs, Gwibber, VLC, PiTiVi, Ubuntu Music Player, Photo Gallery i Android dialler.

Książka adresowa i zakładki dzielone by były pomiędzy środowiskami, oraz możliwe by było odbieranie i wysyłanie połączeń/smsów z poziomu pulpitu. Telefon za każdym razem synchronizowałby nasze czynności i zapisywał stan od momentu ostatniego dockowania.

Wymagania systemowe smartfona, to dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1GHz, akceleracja wideo ze sterownikiem jądra i wsparcie OpenGL, OpenGL ES, wyjście HDMI z buforem ramek, wsparcie USB i 512 MB RAM. Dodatkowo system operacyjny wymagałby 2GB wolnej przestrzeni na swój obraz.