Canonical udostępniło wszystkim Orange Box, czyli 10 nodowy klaster obliczeniowy, który powstał we współpracy z firmą TranquilPC. Został on zaprojektowany z myślą o rozwijaniu aplikacji i na jego pokładzie możemy uruchamiać takie usługi, jak: Ubuntu 14.04 LTS, MAAS, Juju, Landscape, OpenStack, Hadoop i wiele innych technologii. Canonical oferuje dwudniowy trening z ich technologii oraz w pełni darmowy dostęp do Orange Box przez dwa tygodnie, aby zachęcić do wdrożenia Ubuntu w przedsiębiorstwach.
Orange Box składa się z 10 komputerów Intel NUC D53427RKE (Intel NUC Kit DC53427HYE) z obsługą AMT, gdzie każdy z nich posiada:
- Procesor Intel Core i5-3427U
- Kartę graficzną Intel HD Graphics 4000
- Pamięć operacyjną 16 GB DDR3
- Dysk twardy 120 GB SSD
- Kartę sieciową Intel Gigabit
Do tego dochodzi zarządzalny przełącznik D-Link DGS-1100-16 z obsługą 802.1q VLAN oraz zasilacz sieciowy z wtyczkami EU, USA i UK.
Orange Box posiada jeszcze pierwszy node, node0 zawierający:
- Adapter WiFi Intel Centrino Advanced-N 6235
- 2 TB dysk twardy Western Digital z pełnym obrazem Ubuntu
- Porty USB i HDMI, dostępne z tyłu
Canonical Orange Box, czyli 10 nodowy klaster obliczeniowy od Canonical i TranquilPC | OSWorld.pl http://t.co/EbpvsJISyC via @OSWorldpl
Paweł Cichocki liked this on Facebook.
Michał Olber liked this on Facebook.
Ciekawy jestem ile to bedzie kosztowac ;)
Na stronie jest cena: 38 823 zł
Tez to widzialem.. powariowali z ta cena, za tyle to bym wolal kupic sobie kilka(~6) bladeow od IBM. Do czego to ma w ogole sluzyc? Rozwijania aplikacji.. przeciez aplikacje rozwijac mozna na zwyklym laptopie + kilka maszyn wirtualnych jesli zajdzie potrzeba jakis specjalnych testow. Jakos nie widze sensu takiej zabawki. Patrzac na obudowe widac tylko 6 ETH do czego w takim razie sluza pozostale 4 „moduly” jesli nawet nie maja wyjscia na swiat.. jeden rozumiem, ze pewnie jakas jednostka zarzadzajaca cos w stylu iLO chociaz w tym przypadku liczylbym raczej na cos w stylu XSCF z highendowych serwerow oracle MX000, a reszta?
U konkurencji płacisz prawie 41 kpln za coś takiego
12-rdzeniowy 2,7 GHz z 30 MB pamięci podręcznej L3
64 GB (4 x 16 GB) pamięci DDR3 ECC 1866 MHz
Pamięć masowa flash 1 TB z magistralą PCIe
Dwa procesory GPU AMD FirePro D500, każdy z 3 GB pamięci VRAM GDDR5
Więc nie wiem czy tak drogo znowu :)
Tutaj co prawda piszesz o jednym „kozackim” serwerze a nie o kasetowym ale ja z tymi bladeami tez przesadzilem, technologia troche z wyzszej polki, zapomnialem tez, ze procz modolow trzeba opakowanie z zasilaniem itp. takze te 6 modolow tez wyszlo by drozej. Jednak tutaj jest to poprosu kilka zwyklych kompow w jednym pudelku. W kazdym razie jesli popatrzymy juz na jakis tanszych dostastawcow i porownywalne technologie to w tej cenie mozna miec 9 kompletnych serwerow Supermicro: http://www.superservers.pl/supermicro-superserver-sc512l-x9scl-f-10g.html wraz z IPMI oraz KVM over LAN i jeszcze wyjdzie taniej o jakies 2000zl. Takze caly czas ta cena jednak wydaje sie jakas z kosmosu. Jesli samemu by sie chcialo zlozyc cos takiego to.. 1 komp z ktorego to powstalo kosztuje 1449zl (cena z pierwszego linka w google) + przelacznik 457 zl razem wszystko do kupy +/- 15000zl teraz obudowa dajmy na to nawet 1000zl + jakies dodatki zeby to polaczyc do kupy 2000zl wychodzi 18000zl (i tak mysle, ze zawyzylem). I teraz mi powiedzcie co ja pominalem takiego co sie tam znajduje co jest warte kolejne 20000zl?!
Tytuł postu „The Orange Box: Cloud for the Free Man”. Zgrywusy.
Free w tym przypadku znaczy, wolny, otwarty :D
Chodziło mi o http://half-life.wikia.com/wiki/Gordon_Freeman i http://pl.wikipedia.org/wiki/The_Orange_Box
Orange Box to nie jest produkt Canonical’a.
Nie jest także przeznaczony do datacenter to tylko środowisko do demo i szkoleń. Dlatego jest taki drogi bo zbudowany tak aby dużo przetrwać.