Canonical Orange Box, czyli 10 nodowy klaster obliczeniowy od Canonical i TranquilPC

12
1954
Canonical
Canonical

Canonical udostępniło wszystkim Orange Box, czyli 10 nodowy klaster obliczeniowy, który powstał we współpracy z firmą TranquilPC. Został on zaprojektowany z myślą o rozwijaniu aplikacji i na jego pokładzie możemy uruchamiać takie usługi, jak: Ubuntu 14.04 LTS, MAAS, Juju, Landscape, OpenStack, Hadoop i wiele innych technologii. Canonical oferuje dwudniowy trening z ich technologii oraz w pełni darmowy dostęp do Orange Box przez dwa tygodnie, aby zachęcić do wdrożenia Ubuntu w przedsiębiorstwach.

Canonical Orange Box - wygląd

Orange Box składa się z 10 komputerów Intel NUC D53427RKE (Intel NUC Kit DC53427HYE) z obsługą AMT, gdzie każdy z nich posiada:

  • Procesor Intel Core i5-3427U
  • Kartę graficzną Intel HD Graphics 4000
  • Pamięć operacyjną 16 GB DDR3
  • Dysk twardy 120 GB SSD
  • Kartę sieciową Intel Gigabit

Do tego dochodzi zarządzalny przełącznik D-Link DGS-1100-16 z obsługą 802.1q VLAN oraz zasilacz sieciowy z wtyczkami EU, USA i UK.

Orange Box posiada jeszcze pierwszy node, node0 zawierający:

  • Adapter WiFi Intel Centrino Advanced-N 6235
  • 2 TB dysk twardy Western Digital z pełnym obrazem Ubuntu
  • Porty USB i HDMI, dostępne z tyłu
ŹRÓDŁOblog.dustinkirkland.com
Poprzedni artykułRed Hat uwolni kod źródłowy ManageIQ
Następny artykułGNOME 3.12.2
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

12 KOMENTARZE

    • Tez to widzialem.. powariowali z ta cena, za tyle to bym wolal kupic sobie kilka(~6) bladeow od IBM. Do czego to ma w ogole sluzyc? Rozwijania aplikacji.. przeciez aplikacje rozwijac mozna na zwyklym laptopie + kilka maszyn wirtualnych jesli zajdzie potrzeba jakis specjalnych testow. Jakos nie widze sensu takiej zabawki. Patrzac na obudowe widac tylko 6 ETH do czego w takim razie sluza pozostale 4 „moduly” jesli nawet nie maja wyjscia na swiat.. jeden rozumiem, ze pewnie jakas jednostka zarzadzajaca cos w stylu iLO chociaz w tym przypadku liczylbym raczej na cos w stylu XSCF z highendowych serwerow oracle MX000, a reszta?

    • U konkurencji płacisz prawie 41 kpln za coś takiego

      12-rdzeniowy 2,7 GHz z 30 MB pamięci podręcznej L3
      64 GB (4 x 16 GB) pamięci DDR3 ECC 1866 MHz
      Pamięć masowa flash 1 TB z magistralą PCIe
      Dwa procesory GPU AMD FirePro D500, każdy z 3 GB pamięci VRAM GDDR5

      Więc nie wiem czy tak drogo znowu :)

    • Tutaj co prawda piszesz o jednym „kozackim” serwerze a nie o kasetowym ale ja z tymi bladeami tez przesadzilem, technologia troche z wyzszej polki, zapomnialem tez, ze procz modolow trzeba opakowanie z zasilaniem itp. takze te 6 modolow tez wyszlo by drozej. Jednak tutaj jest to poprosu kilka zwyklych kompow w jednym pudelku. W kazdym razie jesli popatrzymy juz na jakis tanszych dostastawcow i porownywalne technologie to w tej cenie mozna miec 9 kompletnych serwerow Supermicro: http://www.superservers.pl/supermicro-superserver-sc512l-x9scl-f-10g.html wraz z IPMI oraz KVM over LAN i jeszcze wyjdzie taniej o jakies 2000zl. Takze caly czas ta cena jednak wydaje sie jakas z kosmosu. Jesli samemu by sie chcialo zlozyc cos takiego to.. 1 komp z ktorego to powstalo kosztuje 1449zl (cena z pierwszego linka w google) + przelacznik 457 zl razem wszystko do kupy +/- 15000zl teraz obudowa dajmy na to nawet 1000zl + jakies dodatki zeby to polaczyc do kupy 2000zl wychodzi 18000zl (i tak mysle, ze zawyzylem). I teraz mi powiedzcie co ja pominalem takiego co sie tam znajduje co jest warte kolejne 20000zl?!

  1. Orange Box to nie jest produkt Canonical’a.
    Nie jest także przeznaczony do datacenter to tylko środowisko do demo i szkoleń. Dlatego jest taki drogi bo zbudowany tak aby dużo przetrwać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj