Canonical uruchamia stronę dla programistów Ubuntu

Canonical uruchamia stronę dla programistów Ubuntu

przez -
1 573
Canonical Ubuntu

Canonical uruchomiło wstępną wersję serwisu Ubuntu Developer Portal. Ma on na celu pomóc ISV (Niezależnym Producentom Oprogramowania) w projektowaniu, promowaniu i sprzedaży swojego oprogramowania po przez Centrum Oprogramowania Ubuntu (Ubuntu Software Center), które to pojawiło się wraz z wydaną w październiku tamtego roku dystrybucją Ubuntu 10.10. Powodem tego stanu rzeczy było zbyt powolne pojawianie się liczny nowych aplikacji, dlatego firma wyszła z pomocną ręką.

Dzięki portalowi osoba, która będzie chciała, aby jej aplikacja pojawiła się w Centrum Oprogramowania Ubuntu, wystarczy, że zarejestruje się na stronie i doda ją. Potem będzie mogła z jednego miejsca bez problemu dalej tworzyć i zarządzać swoim oprogramowaniem, bez potrzeby utrzymywania własnych serwerów i stron internetowych.

Póki co, serwis dostępny się jedynie dla osób, które są już od dłuższego czasu w bliższej współpracy z Canonical. Inżynierowie chcą wpierw wyłapać początkowe błędy i w razie czego dodać zmiany, które będą chętniej przyciągały nowych ISV.