Canonical usuwa CouchDB z Ubuntu One

Canonical usuwa CouchDB z Ubuntu One

przez -
2 936
Canonical

Canonical zdecydowało się porzucić CouchDB, jako usługę synchronizacji Ubuntu One. Informację tę podał John Lenton, Senior Engineering Manager. CouchDB było używane w celu zapewnienia synchronizacji przechowywanych i dystrybuowanych dowolnie struktur danych, taki jak kontakty, notatki i listy odtwarzania. Opiekunem nierelacyjnej bazy danych jest Apache Foundation, która oferuje przechowywanie oparte na dokumentach z kodowaniem JSON i zintegrowany system synchronizacji.

Canonical współpracowało z Fundacją Apache, aby zapewnić skalowalność bazy danych w sposób szczególny, jednakże nie było to możliwe. Lenton powiedział, że Ubuntu One potrzebuje skalowalności do milionów użytkowników, jednocześnie zapewniając przyzwoite ładowanie na małych maszynach klientów. Dalszym problemem jest to, że zostaje wyłączony całkowicie dostęp z zewnętrznych lokalizacji i każda inna baza danych przechowywana w serwisie chmury, zostanie usunięta. Kontakty, notatki i playlisty pozostaną nadal dostępne.

Firma oświadczyła, że pracuje nad nowym rozwiązaniem – U1DB, jednakże nie zobaczymy tego w Ubuntu 12.04 LTS. Ubuntu One zatem nie będzie już używało CouchDB, w tym desktop service application i desktopcouch. Będzie to również powodem braku synchronizacji.

2 Komentarze

    • przestaną jej używać jak wyjdzie U1DB, a od teraz nie będą już współpracować przy rozwoju CouchDB

Odpowiedz