Canonical VGAS-01 – przełącznik obrazu

Canonical VGAS-01 – przełącznik obrazu

przez -
5 998
Canonical

Na trwającym Ubuntu Developer Summit 2012, Mark Shuttleworth ogłosił nowy projekt – VGAS-01. Jest to przełącznik obrazu dla wtyczki D-SUB, który pozwala na symulowanie odłączenia kabla przesyłającego obraz od monitora. Ma to pomóc programistom i testerom oprogramowania, którzy są zmuszeni testować szybkie podłączanie i odłączanie wtyczek VGA.

Urządzenie pozwala na szybkie przerwanie sygnału dochodzącego do monitora bez potrzeby wyjmowania kabla. Całość mieści się na małej płytce PCB i jest dostępne na licencji Apache 2.0 w repozytorium Ubuntu Open Hardware. Mamy tam schematy w plikach Eagle CAD, zewnętrzne pliki potrzebne producentom, materiały informacyjne, oraz projekt obudowy do wydrukowania na drukarce 3D.

5 Komentarze

  1. Z tego co widzę jest to po prostu taki włącznik na przekaźnikach. HI-TECH to nie jest, ale jak ktoś testuje takie częste odłączanie wtyczki to przydatny gadżet (choćby dlatego, że wtyczka się nie masakruje).

    Ciekawe czy oferują gotowe zestawy, bo nie każdy ma ochotę/umiejętności, by bawić się w termotransfer i lutowanie.

  2. Jeżeli to chodzi faktycznie o to, żeby nie odłączać fizycznie wtyczki, to może pogrzebię po szufladach i odnajdę takie cudo – przełącznik 2 źródła / 1 monitor, fajny, bazuje na mechanicznym bodaj 18- stykowym przełączniku mechanicznym. Wyslę go, może zwycięży w kategorii „vintage”.

  3. A tak na serio, lekko irytuje mnie ten projekt, mam poczucie że proporcja powagi zagadnienia do powagi z jaką zostal ogłoszony „nowy projekt Canonical” może ukazywać świat OO jako niepoważny.

    • No niestety też mam takie wrażenie. Na elektroda.pl ludzie udostępniają schematy i kody źródłowe, do dużo bardziej zaawansowanych projektów.

Odpowiedz