Canonical zaprzestaje aktywnego rozwoju Ubuntu for Android

Canonical zaprzestaje aktywnego rozwoju Ubuntu for Android

przez -
8 902
Canonical

Serwis Android Authority otrzymało oficjalny komunikat od firmy Canonical, że projekt Ubuntu for Android jest ukończony. Aby był dalej rozwijany, potrzeba konkretnego partnera, gdzie po stronie Androida zostaną przeprowadzone odpowiednie modyfikacje do wdrożenia rozwiązania na rynek. Patrząc jednak po oficjalnych planach Canonical, w kwestii wypuszczenia własnego telefonu Ubuntu Phone z systemem Ubuntu Phone OS w niedalekiej przyszłości, możemy przypuszczać, że to drugie będzie aktualnie priorytetem.

8 Komentarze

  1. Szkoda – według mnie, taka idea miała sens (choć wyłącznie dla użytkowników, którzy wiedzieli, że będą tego ficzera używać). Dla mnie byłaby to bomba – tym bardziej, iż przy następnych zmianach komputera, odchodził będę już od stacjonarnych pudeł czy laptopów. Dobry monitor + jakiś NUC i w to mi graj. Także taki telefon, który robi za PC – świetna, kompaktowa sprawa.

    Oczywiście idą za tym pytania – co w przypadku, kiedy telefon jest zadokowany jako PC i nagle ktoś dzwoni ;-) Czy kiedy wyjąłbym go ze stacji dokującej to system się hibernuje, wyłącza czy co? ;-) Ale – to już fantazjowanie.

  2. Czyli nieuchronna śmierć projektu, a ja kibicowałem temu projektowi. Smartfony w stacjach dokujących za kilka(naście) mogą zastąpić zwykłe maszyny więc sens był, a Ubuntu Phone jakoś tak mi się nie widzi.

Odpowiedz