Carmageddon Reincarnation – będzie klient na Linuksa?

Carmageddon Reincarnation – będzie klient na Linuksa?

przez -
20 641
Carmageddon Reincarnation

Dawno, dawno temu powstała gra Carmageddon, pierwsza z serii brutalnych wyścigów samochodowych oraz innych pojazdów mechanicznych wyprodukowanych przez Stainless Games i wydanych przez Interplay oraz SCi. W Carmageddonie gracz, prowadząc swój pojazd, rywalizuje przeważnie z kilkoma innymi zawodnikami w terenie zabudowanym. Gracz ma limitowaną ilość czasu, aby ukończyć określoną liczbę okrążeń, dodatkowy czas można uzyskać poprzez zbieranie bonusów, niszczenie samochodów przeciwników bądź rozjeżdżanie przechodniów.

Warto dodać, iż gra opierała się o autorski silnik BRender, pierwszym na swoje czasy, który obsługiwał fizykę zniszczeń, znaną nam z obecnych tytułów. W czasie całej gry dało się odczuć realistycznie wyglądające otoczenie.

Teraz twórcy postanowili wystartować w programie Kickstarter, który to pozwala na dotację od społeczności na stworzenie nowej gry. Domyślnie twórcy potrzebują 400 tysięcy dolarów, jednakże jeżeli kwota przekroczy 600 000 dolarów, obiecują że wydadzą natywnego klienta dla Linuksa i Mac OS X.

Dodatkowo przygotowano specjalne bonusy dla różnych kwot dotacji. Osoba, która odda 100 dolarów otrzyma plakat lub karty do gry, 4 elektroniczne kopie do rozdania oraz wcześniejsze wydania gry. Dla 150 dolarów przewidziana jest koszulka lub 4 naklejki, 4 elektroniczne kopie do rozdania oraz wcześniejsze wydania gry. Od 1000 dolarów będzie można natomiast umieścić własną postać w grze i ginąć, ile się chce.

Podobne artykuły

Mozilla Firefox 23

przez -
0 180
PHP

przez -
0 166