Catalyst 8.3

Catalyst 8.3

przez -
3 886
AMD Catalyst

W połowie marca pojawi się oczekiwana wersja sterowników ATI Catalyst opatrzona numerem 8.3. Dla firmy będzie to niewątpliwie  ważny moment. Wraz z ich pojawieniem się będzie możliwe wykorzystanie 3 i 4 kart graficznych na raz.

Programiści ATI od kilku miesięcy testują i poprawiają kod nowych sterowników. Niewątpliwie będzie to znaczący krok, gdyż otworzy się nowe pole walki. Wprowadzenie obsługi 3 i 4 układów przez ATI pozwoli na sprawdzenie czy istnieje zapotrzebowanie dla komputerów osobistych z wieloma kartami graficznymi.
Póki co, 13 lutego zostanie wypuszczony Catalyst 8.2, który będzie ostatnią wersją obsługującą tylko 2 karty w trybie CrossFire.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 373

przez -
0 618

3 Komentarze

 1. pozyjemy zobaczymy.

  dotychczasowe "osiagniecia" ati w zakresie ich sterownika fglrx raczej wystawiaja ich na posmiewisko; dopiero niedawno zabrali sie na porzadnie do roboty.

 2. Ja z ATi zrezygnowałem (trochę przypadkiem) – ale bedę się przyglądał rozwojowi ich produktów.

  Co mnie zaciekawiło natomiast to wzmianka:

  "pozwoli na sprawdzenie czy istnieje zapotrzebowanie" – czyli najpierw inwestują, żeby się przekonać, czy warto zainwestować? To się chyba nie uda…

 3. @yoshi314: ponoć 8.3 ma to zmienić… ciekaw jestem tylko czy z okazji wydania 8.3, czy na stałe…

  @r4: brzmi to trochę niedorzecznie ale tak odczuwa to rynek… Catalyst 8.3 będzie poligonem doświadczalnym dla PC z 3 i 4 kartami graficznymi, zresztą jest to chyba jedyny sposób aby ATI utrzymało się w ringu z nvidia… jeżeli dopracują technologie CF to naprawdę będzie można zacząć kombinować z wyborem grafik… póki co mamy ograniczony wybór kart(głownie segment hi-endowy) gotowych do działania w CrossFire… z drugiej jednak strony włożę 3, 4 grafiki a jako PSU chyba reaktor nuklearny… albo i dwa;)

Odpowiedz