cdlinux.pl 1.0

cdlinux.pl 1.0

przez -
0 702
System operacyjny, systemy operacyjne

Niezmiernie miło nam ogłosić, że po sześciu latach pracy, zakończyliśmy prace nad stabilną wersją dystrybucji cdlinux.pl. Wierzymy, że cdlinux.pl 1.0 jest obecnie dojrzałym, stabilnym i wysoce elastycznym środowiskiem pracy, dzięki czemu na stałe zagości w wielu komputerach.

Dystrybucja cdlinux.pl została stworzona z myślą o początkujących użytkownikach. Zawiera starannie dobrane oprogramowanie, dodatkowo wzbogacone o szereg programów ułatwiających użytkownikom konfigurację i obsługę systemu. W odróżnieniu od większości systemów LiveCD, środowisko graficzne cdlinux.pl nie korzysta ani z KDE, ani z GNOME. Zastosowano w nim lekki menadżer okien IceWM, który nie wymaga dużych zasobów systemowych. Dzięki temu cdlinux.pl działa wydajnie nawet na słabszych komputerach.

Oferowane są dwa rodzaje dystrybucji: mały i duży. Cdlinux.pl mały zajmuje mniej niż 210MB, dzięki czemu mieści się na małej płytce CD, którą można schować nawet w portfelu. Dzięki zawartemu w dystrybucji oprogramowaniu cdlinux.pl mały może z powodzeniem służyć do korzystania z sieci Internet, odtwarzania plików multimedialnych, a także jako dyskietka ratunkowa. Cdlinux.pl duży zawiera z kolei wiele dodatkowego oprogramowania, które umożliwia m.in. tworzenie dokumentów, edytowanie zdjęć fotograficznych, tworzenie i zarządzanie plikami multimedialnymi, a nawet pisanie własnych programów.

Największymi zaletami dystrybucji cdlinux.pl są:

  • szybkość działania,
  • prostota użytkowania,
  • prosty mechanizm instalacji,
  • wsparcie dla modemów DSL (neostrada, net24 itp),
  • mechanizm tworzenia własnych płyt LiveCD,
  • pełna zgodność z dystrybucją Debian

Zapraszamy do pobierania dystrybucji cdlinux.pl 1.0. Jednocześnie proszę zwrócić uwagę na wersję 1.0_2.6.17. Jest to ta sama dystrybucja cdlinux.pl 1.0 jednak z jądrem 2.6.17, zamiast 2.6.20.

Może ona być przydatna w przypadku, gdy “normalna” wersja nie będzie się chciała uruchomić. Problem taki występuje czasami na starszym sprzęcie, zwłaszcza laptopach.

Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować wszystkim użytkownikom którzy wspierali nas zarówno uwagami dotyczącymi rozwoju dystrybucji, jak i dobrym słowem. Bez Was nie byłoby tej dystrybucji.

Zachęcamy również do promowania dystrybucji cdlinux.pl