CentOS 7 dostępny oficjalnie dla Raspberry Pi 2 Model B, Banana Pi...

CentOS 7 dostępny oficjalnie dla Raspberry Pi 2 Model B, Banana Pi i CubieTruck

przez -
6 5048
CentOS

Karanbir Singh ogłosił pełną dostępność systemu CentOS 7 dla architektury ARM. Pierwsze wersje dystrybucji pojawiły się już pod koniec maja tego roku, ale dopiero kilka dni temu ukończono wszystkie prace. Aktualnie przygotowane gotowe minimalne obrazy CentOS 7 1511 dla minikomputerów Raspberry Pi 2 Model B, Banana Pi i CubieTruck. W repozytoriach znajdziemy środowiska graficzne GNOME 3.14 i KDE SC 4.14, X.Org Server 1.17, LibreOffice 4.3.7, OpenLDAP 2.4.40, virt-v2v oraz pełne wsparcie nanosecond timestamps w tcpdump. Domyślnie zainstalowano obsługę certyfikatów EC oraz TLS 1.1, TLS 1.2.

Obrazy można pobrać ze strony mirror.centos.org/altarch/7/isos/armhfp/.

Polecamy zainteresować się wpisem: CentOS 7 na Raspberry Pi, jak to obecnie działa?, gdzie został opisany sposób instalacji na Raspberry Pi 2 Model B.

6 Komentarze

    • Gdyż trzeba dobierać narzędzie do potrzeb, na serwer Cetos jest dobry ale jeśli chce desktopu to praktycznie prawie każda inna dystrybucja się do tego celu lepiej nadaje.
      Repozytoria Centosa są skromniutkie jeśli chodzi o wybór aplikacji desktopowych i o lata do tyłu. No chyba, że jego używanie komputera ogranicza się do przeglądania internetu i pisania dokumentów ale wtedy po co by pytał o zamknięte sterowniki?

      Swoją drogą to jestem wielkim fanem, mogę prosić o autograf panie Satanie?

Odpowiedz