CentOS dostarcza aktualizacje do wersji 5.7

CentOS dostarcza aktualizacje do wersji 5.7

przez -
4 1273
CentOS

Zespół CentOS ogłosił dostępność repozytorium pakietów „continuous release” (CR) dla CentOS 5.6. Użytkownicy mogą je aktywować po przez instalację wydanego RPM dla systemów x86-32/i386 (bezpośrednie pobieranie) albo x86-64/x64 (bezpośrednie pobieranie). Wszyscy używający CentOS 5 powinni to zrobić, ponieważ w repozytorium CR są poprawki błędów i krytycznych luk bezpieczeństwa.

Pakiety są zbudowane w oparciu o źródła Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 5.7, wydanego 23 lipca. Zostaną one zawarte w CentOS 5.7, którego wydanie jest przewidziane w ciągu kilku dni. W ciągu 24 godzin programiści planują dodać przebudowane wszystkie aktualizacje, wydane przez Red Hat od czasu RHEL 5.7 do repozytorium CR.

Samo repozytorium CR jest pewnym problemem, który był już omawiany długi czas temu. Chodzi o to, że dopiero w tym repo pojawiają praktycznie wszystkie załatane luki bezpieczeństwa i poprawki, które wydał Red Hat, ale z dużym opóźnieniem. Miało być dodane podobne repozytorium dla CentOS 6, ale póki co nie ma żadnych oznak.

4 Komentarze

  1. […] Troy Dawson poinformował o wydaniu dystrybucji Scientific Linux 5.7 Beta 1. Tym razem udostępniono tylko obrazy DVD w postaci plików ISO. Zaktualizowany został instalator Anaconda, Alpine znajduje się teraz w wersji 2.02. Nowa wersja systemu przynosi sterowniki do kart bezprzewodowych Intel – iwlwifi-6000 9.221.4.1. W systemie znajdziemy również oprogramowanie Oracle Java 1.6.0_26. Przy okazji warto wspomnieć, że do wydania 5.7 przygotowuje się również dystrybucja CentOS. […]

Odpowiedz