CentOS – korporacyjny Linux zgodny z Red Hat zyskuje profesjonalne wsparcie w...

CentOS – korporacyjny Linux zgodny z Red Hat zyskuje profesjonalne wsparcie w Polsce

przez -
0 900
CentOS

Poznań, 21 stycznia 2009 r. Firma Amazis.net sp. z o. o. uruchamia Regionalne Centrum Wsparcia dla firm używających korporacyjnej dystrybucji Linuksa – CentOS. W efekcie jako pierwsza w Polsce wprowadza do oferty profesjonalne usługi wsparcia technicznego dla tysięcy firm, instytucji administracji publicznej oraz edukacyjnych korzystających z linuksowych serwerów.

Oferta obejmuje kompleksowy pakiet usług związanych z instalacją, bieżącym utrzymaniem serwerów oraz reagowaniem w sytuacjach kryzysowych. Uzupełnieniem oferty są bardzo korzystne warunki zakupu innych rozwiązań korporacyjnych (bezpłatne licencje, rabaty do 30%) , które znajdują się w ofercie firmy – serwery poczty Scalix i Axigen, system zarządzania dokumentami O3Spaces oraz systemy wirtualizacji i zdalnej kontroli NoMachine .

CentOS zbudowano na bazie systemu Red Hat. Jest w niemal 100% zgodny z Red Hat i stanowi bezpieczną i stabilną platformę dla krytycznych funkcji systemu informacyjnego firmy – serwerów poczty, serwerów pracy grupowej i zarządzania dokumentami. Usługi świadczone przez Amazis.net będą obejmować działanie CentOS oraz usługi serwerowe, które obsługuje.

“CentOS to bardzo profesjonalnie przygotowana platforma, która doskonale wpisuje się w potrzeby polskich firm – gwarantuje stabilność, bezpieczeństwo i niskie koszty utrzymania. Brak profesjonalnego wsparcia na lokalnym rynku był dla wielu firm przeszkodą w zwiększeniu efektywności systemów IT. Dzięki porozumieniu z zespołem CentOS likwidujemy te bariery.” powiedział Marcin Zalicki Country Manager firmy Amazis.net.

W ramach umowy Amazis.net gwarantuje pomoc w rozwiązaniu problemów technicznych, bardzo szybką reakcję w sytuacjach kryzysowych oraz zdalną pomoc administracyjną bezpośrednio na serwerze klienta. W zależności od potrzeb klienci mogę wybrać najbardziej korzystny spośród pięciu pakietów usług – CentOS Pack Standard, Bronze, Silver, Gold i Platinum. Różnią się one czasem reakcji, zakresem usług oraz wysokością rabatów na inne produkty.

Więcej informacji o ofercie znajduje się na stronie Amazis.net sp. z o. o. – centos.amazis.pl. Informacji udziela Marcin Zalicki – tel. 061 63 90 103 email centos@amazis.pl. Informacje o CentOS są dostępne na stronie www.centos.org.

Źródło: amazis.com.