Centrum Oprogramowania Ubuntu dostępne online

Centrum Oprogramowania Ubuntu dostępne online

przez -
2 4393
Canonical Ubuntu

Canonical uruchomiło stronę internetową z możliwością przeglądania repozytoriów online. Do tej pory podobne sklepy miały firmy Google i Apple, a teraz do grona dołączyła firma, która stworzyła Ubuntu. Mamy możliwości przeglądania kategoriami oraz normalnego wyszukiwania aplikacji. Dużą zaletą jest funkcja wyboru wersji systemu, jaki aktualnie jest wspierany.

Wszystko wygląda identycznie, jak w Centrum Oprogramowania Ubuntu, jednakże z jednym wyjątkiem. Otóż po wybraniu aplikacji i wejściu do niej, jest sprawdzane, czy mamy zainstalowany Ubuntu, czy inny system. W przypadku tego pierwszego otwiera nam się okno. Natomiast druga opcja przenosi nas do strony, gdzie możemy pobrać system Ubuntu.

Brakuje niestety możliwości zainstalowania aplikacji zdalnie, co byłoby bardzo przydatne. Warto zaznaczyć, że Canonical zrobiło miły gest w stronę nowych osób, zaczynających przygodę z ich systemem.

2 Komentarze

  1. Właśnie dokonałem aktualizacji oprogramowania do nowej wersji 20.04LTS, Niestety, nikt nie poinformował, że nowa wersja nie posiada sterownika do eksploatowanej drukarki CanonPIXMA-MG3050! .
    Oczekuję, że ten błąd zostanie szybko naprawiony przy najbliższej aktualizacji!

Odpowiedz