Chakra Alpha 2

Chakra Alpha 2

przez -
11 1368
Chakra - stare logo

Wydano system Chakra Alpha 2. Dystrybucja ta bazuje na systemie Arch Linux, której celem jest dostarczenie prostego, ładnego i szybkiego systemu na desktop. Domyślnym środowiskiem graficznym jest KDE 4. System nie posiada GNOME oraz bibliotek GTK. Całość wydawana jest w postaci LiveCD lub obrazów dla pamięci przenośnych w formacie IMG. W tym wydaniu poprawiono graficzny instalator Tribe. Pojawiło się nowe GUI dla menadżera pakietów Shaman. Poprawiono wykrywanie sprzętu, dodano kompresję LZMA.

11 Komentarze

 1. Z Mandriva mam takie samo odczucie. Działała ona na 2 komputerach gdzie sam ją instalowałem i oczywiście bez najmniejszego problemu, sterowniki już były w systemie :) (nawet do jakiejś dziwnej sieciówki, której nazwę pierwszy raz słyszałem i na Windowsie trzeba było stery producenta :D)

 2. No, ja sobie zassałem i zobaczę, jak to się sprawuje. Jak spojrzałem, że Mandriva One 2009 zaleca 1 GB to mnie szlak trafił :/ 512 Ram to powinno w zupełności starczać do pracy :P

 3. @Michał. Mówisz jak Gates ;]

  "Nobody will ever need more than 640k RAM!" — Bill Gates, 1981

  "Windows 95 needs at least 8 MB RAM." — Bill Gates, 1996

  "Nobody will ever need Windows" — logical conclusion

 4. @Kamil Porembiński

  Nie zrozumiałeś mnie dokładnie. Ja nie mówiłem, że nikt nie potrzebuje więcej pamięci, ale że system powinien zalecane mieć 512 RAM, a 1 GB to już od gustu i wymagań klienta.

 5. To Ty mnie nie zrozumiałeś. Zakładanie, że systemowi powinno wystarczyć 512 jest błędne. Kiedyś systemowi wystarczało 16kB potem już tylko 8 MB. Dziś systemy mają inne wymagania. 512 MB RAMu to mało. Ja pracuję przy serwerach co mają 16 GB pamięci i więcej.

Odpowiedz