Chakra GNU/Linux 0.3 RC1

4
1125
Chakra - stare logo
Chakra - stare logo

Po wydanej niedawno wersji alpha, pojawiła się wersja Chakra GNU/Linux 0.3 RC1. System ten opiera się na dystrybucji Arch Linux, a jego domyślnym środowiskiem graficznym jest KDE SC 4.5.4. Wydanie to działa pod kontrolą jądra Linux 2.6.33.7-3 wraz ze wsparciem dla kompresji LZMA. W systemie znajdziemy również serwer graficzny X.Org-Server 1.7.7 oraz sterowniki do kart graficznych ATI oraz nVidia (Catalyst 10.8, nVidia-256).

Poprzedni artykułPHP 5.2.15
Następny artykułMozilla Firefox 3.6.13

4 KOMENTARZE

  1. Czyli że Chakra jest stabilniejsza od Archa? Bo Arch działa na jajku 2.6.36.1-3 a Chakra 2.6.33.7-3. To pewnie i pakiety bardziej stabilne ma? ma już ten system swój menadżer pakietów , czy nadal korzysta z pacmana?

  2. Wszystko zależy od tego, jak developerzy przygotują paczki dla danego systemu. Ja zauważyłem, iż Fedora miewa dość często błędy na kompach z procesorem Pentium 4 oraz Athlon64, gdzie jest pamięci 512MB i więcej. Nie wiem, od czego to zależy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj