Chakra GNU/Linux 2011.11

Chakra GNU/Linux 2011.11

przez -
3 407
Chakra - stare logo

<Chakra - stare logoPhil Miller i zespół deweloperów ogłosił wydanie Chakra GNU/Linux 2011.11, drugiej wersji Edn. Dystrybucja to opiera się o system Arch Linux, a jej głównym środowiskiem graficznym jest KDE 4.7.3. Posiada jądro Linux 3.0.8, Qt i QtWebkit, Mesa 7.11, X.Org Server 1.10.4, a także wsparcie dla HTML5 i WebGL w przeglądarkach Qt/KDE. Chakra oferuje teraz wersję na CD, w postaci minimalnego pulpitu KDE, z edytorem tekstu, menedżerem plików, przeglądarką internetową i prostym odtwarzaczem multimediów. DVD natomiast zawiera pliki językowe, większość aplikacji KDE, LibreOffice 3.4.4, Clementine, XBMC, Calibre, wsparcie drukarek, MiniTube, K3b.

Dodano takze GCC 4.6.1, GLibc 2.14.1, przeportowano tribe do KDE. Zaktualizowano DBus, a także skrypty startowe do testowanie SystemD.

Podobne artykuły

 • WillingMagic

  Dystrybucja pochodzi od Arch Linuksa, ale ma z nim coraz mniej wspólnego. Posiada własne repozytoria i pakiety które nie są zgodne z Arch Linux, do tego manager pakietów pacman posiada poprawki dodane przez deweloperów Chakra Linux,poza tym ma zostać zastąpiony przez akabei. Dlatego proszę o poprawnie tekstu.

 • koper

  Zgadza się. I dobrze,że Chakra się usamodzielnia.

  Z wydania na wydanie jest coraz ciekawsza.

 • hator

  Mam ją czwarty dzień i jestem coraz bardziej przekonany. No ale nie używam tego systemu do żadnych specjalistycznych czynności.