Chrome.pl znowu otwarte?

Chrome.pl znowu otwarte?

przez -
5 434
Chat, komunikator

Z dniem 1 maja serwer Jabbera chrome.pl otworzy rejestrację. Dostęp do serwera, rejestracja, MUC oraz katalog użytkowników będzie dostępny za darmo. Natomiast transporty będą wymagały opłaty. Więcej informacji pojawi się na stronie serwera 14 kwietnia.

Serwer Chrome.pl miał burzliwą przeszłość. Rok temu został zamknięty. Po kilku dniach został znowu uruchomiony, lecz nie było możliwości rejestracji. Dostęp do serwera posiadali tylko ci użytkownicy, którzy wcześniej mieli tam konto i poprosili o jego niekasowanie.

Serwer działał jako serwer deweloperski. Użytkownicy, którzy korzystali z jego usług zdawali sobie sprawę z tego faktu, że część usług może być niedostępna. Jak widać prace na serwerze powoli dobiegają końca. Ciekawe jakie zmiany przyniesie nam nowa wersja Chrome.pl.

 • Do dobrego tonu należy powoływanie się na źródło (http://osnews.pl/chromepl-czesciowo-sie-otwiera/), nawet jeśli nie cytujesz go dosłownie, a tylko zmieniasz szyk zdań :P

  pozdrawiam,

  michuk

  PS. Nie pisałbym tego gdyby to był jednorazowy przypadek, ale jeśli spory procent niusów powstaje w ten sposób, to niestety muszę zabrać głos.

 • m–s

  "Dostęp do serwera posiadali tylko ci użytkownicy, którzy wcześniej mieli tam konto i poprosili o jego niekasowanie."

  Otóż, niestety, niektórzy z tych, którzy poprosili, i tak mieli kasowane. Przypadek znam z autopsji :)

 • A nie :D Bo newsa dostałem od serwera chrome.pl bo mam tam konto i napisałem zaraz po tym jak dostałem info :D

 • Michał Olber

  Niemożliwe, po takim czasie przerwy ? I co myślą, że znowu będzie nawał ludzi do rejestracji :P Mi tam wystarcza konto na maszyna.pl oraz na jabber.org :] Używam głównie tego pierwszego, a drugie jest zapasowe.

 • @m–s, konta były kasowane, jeżeli nie logowano się na nie przez X dni. Nie pamiętam ile to było.