Chytra promocja Microsoftu

Chytra promocja Microsoftu

przez -
8 712
Microsoft

Chcesz darmowego Windowsa Vista Ultimate, Office Ultimate lub inny produkt Microsoftu? Mniej więcej tak brzmiało pytanie w krótkotrwałej promocji jaką gigant zakończył przedwczoraj. Ale był mały haczyk, damy ci co chcesz jeżeli z rzeczesz się swojego prawa do prywatności. Celem tej promocji było zdobycie przysłowiowych “morskich świnek” dla swoich badań.

Cała ta tak zwana “promocja” trwała 3 miesiące, i kryła sie pod elokwentną nazwą “Windows Feedback Program”. Aby wziąć w niej udział użytkownik promocji musiał być zameldowany w U.S., być pełnoletnim i posiadać komputer z Windowsem XP lub Vista. Na początku użytkownik musiał wypełnić ankietę. Następnie co 2 tygodnie, musiał wypełnić kolejne dodatkowe ankiety.

Microsoft zakończył promocje przedwczoraj popołudniu. Jednak pomimo zakończenia się promocji i nie wyświetlania się ankiet, użytkownicy starzy jak i nowi nadal są monitorowani. Według Microsoftu ignorancja (nie doczytanie warunków promocji) nie jest wymówką.

Zaskakujące są wyniki badań, z których wynik, że duża ilość użytkowników gotowa jest oddać prywatność w zamian za “zaufanie” dla stron społecznościowych takich jak fotka.pl, grono.net i podobne.

Pozostaje postawić pytanie gdzie znajduje się linia wyznaczająca godność danej osoby? W każdym razie promocja darmówek z Microsoft już się zakończyła.

Podobne artykuły

Mozilla Firefox 23

przez -
0 154
PHP

przez -
0 153