Ciekawe zmiany, jakie czekają nas w Zabbix 3.0.0

Ciekawe zmiany, jakie czekają nas w Zabbix 3.0.0

przez -
0 6147
Zabbix

Twórca ZabbixaAlexei Vladishev, zaprezentował nowy wygląd interfejsu, jaki zostanie wdrożony w wersji 3.0.0. Przebudowany panel zarządzania jest bardziej przejrzysty i wygodniejszy w użyciu. Podejrzewamy nawet, że wszystko stanie się w pełni responsywne, co ułatwi modyfikację pod osoby posiadające duże ekrany, przeznaczone typowo do monitoringu.

Zabbix 3.0.0

Jak można zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu, tabela zawierająca ostatnie ostrzeżenia jest o wiele czytelniejsza:

Zabbix 3.0.0

Pojawi się też sporo zmian związanych z monitoringiem VMware, w tym: proste sprawdzanie stanu procesora maszyny wirtualnej.

Jeżeli chodzi o dalsze udoskonalenia interfejsu, to poprawiono opcje filtrowania. Pojawiła się możliwość filtrowania poprzez nazwę hosta, grupy, występowania wyzwalacza, zdefiniowanego okresu czasowego lub własnego okresu czasowego.

Zabbix 3.0.0 Beta - filtrowanie

Rozwijana lista opcji zastąpiona została przyciskami, umieszczonymi poniżej wpisów:

Zabbix 3.0.0 Beta -  przyciski opcji

a opcje user agenta zostały dodane do monitoringu webowego:

Zabbix 3.0.0 Beta -  opcje user agenta

Do Zabbix serwera jak i proxy, została dodana dodatkowa opcja housekeeper_execute, która pozwala na ręczne uruchomienie housekeepra. W przypadku jego ręcznego uruchomienia, zostaną wyczyszczone dane, które zawierają się w czterokrotnym cyklu uruchomień automatycznych housekeepra, ale nie są nowsze niż 4 godziny lub starsze niż 4 dni. Istnieje teraz możliwość wyłączenia automatycznego uruchamiania housekeppera, po przez ustawienie parametru HousekeepingFrequency na zero.

Proces weryfikacji wyrażenia wyzwalacza (trigger) został znacząco usprawniony, po przez użycie mechanizmu hashującego. Dodatkowo proces blokowania pamięci tymczasowej, w czasie wywołania wyzwalacza został zmniejszony wielokrotnie.

Brak komentarzy

Odpowiedz