Clementine 0.7.1

Clementine 0.7.1

przez -
9 544
Clementine

Wydano kolejną wersję odtwarzacza muzycznego Clementine. Program jest portem Amaroka 1.4, z pewnymi funkcjami przepisanymi spod Qt4, jednakże nie wymaga instalowania dodatkowych bibliotek. Dostępny jest pod Linux, na środowiska graficzne Gnome i KDE, Windows, Mac OS X. Oferuje także szybki dostęp do katalogów plików czy usług internetowych takich jak Last.fm, SomaFM, Magnatune czy strumieni radiowych.

Aktualizacja przynosi nam poprawki błędów związane z kompilacją przy pomocy GCC 4.6.0. Naprawiono także możliwość wystąpienia regresji, która gubiła odtwarzanie bez przerwy pomiędzy niektórym utworami. Usunięto problem linii poleceń związany z zachowanie się opcji --seek-by i --seek-to. Wyeliminowano problem z wizualizacją okna, którego rozmiar był zmieniany na 0x0 pikseli.

Pod Linuksem pojawiał się także błąd metody InsertUrls DBUS, który usunięto. Mac OS X natomiast posiadał usterkę z awarią aplikacji podczas startu bez zainstalowanych X11 oraz problem z aktualizacją aplikacji do wersji wcześniejszej.

Nowa wersja do pobrania na różne systemy z code.google.com/p/clementine-player/.

Podobne artykuły

 • Mac OS X natomiast posiadał usterkę z awarią aplikacji podczas startu bez zainstalowanych X11

  Doświadczyłem tego :] . Zgłosiłem i nazajutrz chyba już poprawili w SVN.

 • Współczuję takiego błędu :P Ja sobie co jakiś czas słucham przez niego muzyki, ale porównując z Banshee, czy Rhythmbox, to nie dostrzegam zbytnich różnic. Dużą zaletą jest dostępność na kilka systemów, dzięki czemu nie musimy mieć kilku programów :]

 • Clementine jest o wiele lżejszym odtwarzaczem niż ww. ;) .

  Najlepiej tę różnicę widać, jak się porówna zużycie CPU na Maku – Clementine jest nieporównywalnie lżejsza od iTunes, choć deko cięższa od MPD. Banshee protestuje, a Amarok… Jest Amarok na OS X?

 • Oczywiście, że jest :)
  http://banshee.fm/download/#osx
  Możesz sobie wypróbować :) Zauważ, że iTunes ma możliwość kupowania muzyki i przeglądania sklepu z muzyką Apple, czego Clementine niestety nie. Banshee też z tego, co wiem już posiada dostęp do sklepu z utworami w postaci Amazona oraz Ubuntu One :)

 • E, nie zrozumiałeś ;) .

  O Banshee na OSX jest, ale protestuje (= ma problemy z uruchamianiem), zawiera jakiś błąd w kodzie ;) .

  A Amarok… Z tego, co widziałem, polecają instalować z Finka albo MacPorts, a to jest absolutnym skokiem na głęboką wodę. MPD i ncmpcpp sporo wymagały do instalacji i trwała ona kilka godzin. Nie wyobrażam sobie nawet instalacji Amaroka i kompilacji wszystkich jego zależności, włącznie z Qt ;o !

  Jeżeli chodzi o sklep z muzyką… Wolę własnoręcznie zgrywane z AudioCD flaczki ;) .

 • @Livio

  Ależ oczywiście ja też lubię własne Flaczki, ale powiem ci, że AAC też jest bezstratnym formatem, o ile używamy jego odpowiedniej wersji :)

  Kompilacja kilkugodzinna w tych czasach – bezcenne :D

 • Pingback: Mandriva Linux 2011 | OSWorld.pl()

 • Pingback: Netrunner 4.0 | OSWorld.pl()

 • Pingback: Netrunner 4.0 - Linux mint, centos, ubuntu - OSWorld.pl - mały świat wielkich systemów!()