Open Source Day

Jakie funkcjonalności oferują najnowsze rozwiązania bazujące na otwartym oprogramowaniu? Jak można je wykorzystać np. w dbaniu o bezpieczeństwo infrastruktury IT przedsiębiorstwa? W jaki sposób open source pomaga w rozwijaniu technologii sztucznej inteligencji? Z jakimi wyzwaniami najczęściej spotykają się osoby pracujące z otwartymi rozwiązaniami i jak im sprostać?

Tego będzie można dowiedzieć się podczas 12. edycji konferencji Open Source Day, która odbędzie się już 14 maja w Warszawie. Jak co roku będzie merytorycznie, ciekawie 
i praktycznie, co gwarantuje organizator wydarzenia – Linux Polska. Na uczestników czeka 
9 sesji technicznych, poświęconych najważniejszym kierunkom rozwoju branży IT, które zostały podzielone na 3 bloki tematyczne.

Konferencja Open Source Day, która do tej pory przez wszystkie edycje zgromadziła łącznie blisko 20 000 uczestników, także tych śledzących prelekcje online, jest doskonale znanym wydarzeniem wszystkim tym, którzy chcą być na bieżąco z najważniejszymi i najaktualniejszymi trendami z obszaru IT i nowych technologii.

Program tegorocznej edycji Open Source Day obejmie 3 ścieżki tematyczne, na które składać się będzie 9 sesji technicznych, poświęconych najważniejszym i aktualnym kierunkom rozwoju branży IT.

Jeden z bloków tematycznych obejmuje takie zagadnienia jak: automatyzacja, konteneryzacja, wirtualizacja i cloud computing. Jak podkreślają eksperci, w dobie szybkiego rozwoju usług chmurowych, wirtualizacji i konteneryzacji wzrasta popyt na rozwiązania, które sprostają obecnym 
i przyszłym wyzwaniom związanym z utrzymywaniem sprawnego środowiska IT. Nowoczesny system operacyjny, który jest jego „sercem” potrzebuje zespołu kompatybilnych narzędzi, które będą wspierać jego pracę. Podczas dedykowanej sesji technicznej eksperci firmy Red Hat przedstawią najnowszą odsłonę takiego systemu operacyjnego „do zadań specjalnych”. Chodzi o system Linux do zastosowań enterprise.

Kolejną ścieżką tematyczną jest bezpieczeństwo oraz monitoring sieci/infrastruktury IT. Jedna 
z sesji będzie stanowić przegląd nowych funkcjonalności najnowszej wersji Zabbix, czyli w pełni open source’owego, jednego z popularniejszych systemów do monitoringu. To spotkanie dedykowane nie tylko osobom, które już korzystają z tego rozwiązania, ale także dla wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o nowoczesnym monitorowaniu infrastruktury IT lub myślą o rozbudowie 
i usprawnieniu jej monitoringu.
Podczas tegorocznej konferencji Open Source Day trzeci blok tematyczny zostanie poświęcony tematyce związanej z rozwojem oprogramowania i z wykorzystaniem do tego celu otwartych rozwiązań.

W tym roku Open Source Day gościć będzie warszawski stadion Legii.

Honorowymi patronami konferencji Open Source Day 2019 zostały: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Z kolei patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje: TOK FM, Warsaw Business Journal, Infor.pl, Egospodarka.pl, PC Format, CD Action, Magazynu Programista, ITWiZ, IT Resellser, Dziennika Internautów, OSWorld.pl, Linux.pl oraz Linux Magazine Polska.

Brak komentarzy

Odpowiedz