Co w kolejnym KateOS?

Co w kolejnym KateOS?

przez -
0 881
System operacyjny, systemy operacyjne

KateOS LogoGłówny deweloper dystrybucji KateOS przedstawił na swoim blogu, krótki zarys dalszego rozwoju tej dystrybucji.

Główną zmianą w systemie będzie zmiana systemu bootowania z sysinit na initng. Zaletą nowego systemu bootowanie jest możliwość równoległego uruchamiania kilku usług, dzięki czemu system startuje znacznie szybciej. System KateOS będzie rozwijany w dwóch wersjach z dwoma sposobami bootowania. Powodem takiej decyzji jest fakt, że initng sprawia jeszcze problemy.

Kolejną zmianą jest bootsplash. Ponieważ nie jest on rozwijany twórcy postanowili prowadzić projekt na własną rękę. KateOS 4 będzie zawierać między innymi:

  • zmodyfikowany (a być może nawet fork) Initng z dostosowanymi skryptami startowymi specjalnie dla KateOS.
  • Pakiety będą należeć do grup (zdefiniowane grupy to: System, Multimedia, Graphics, Internet, Games, Servers, Libraries, Utilities, Devel, Drivers, Office, X11, Documentation). Umożliwi to min. dodanie możliwości przeglądania dostępnych do instalacji pakietów według grup do których należą. Nie jest to sztywny zestaw bo programy będą odczytywać grupy dla każdego pakietu i dodawać nowe grupy jeśli takie zaistnieją w danym pakiecie
  • Programy updateos i pkg zostaną zastąpione przez PKG2

Brak komentarzy

Odpowiedz