Co zobaczymy w nowej Fedorze 14?

Co zobaczymy w nowej Fedorze 14?

przez -
3 592
Fedora

Fedora 13 została wydana ponad dwa miesiące temu, ale prace na Fedora 14 trwały już od czasu zamrożenia kodu poprzedniej wersji.  Jednakże, jak zapiera się jeden programistów John Poelstra, który jest Menadżerem Programu Fedora, nowa wersja ma wyjść zgodnie z planem. Ale nie tylko wersja finalna, również owa cecha ma dotyczyć wydań alfa oraz beta. Nie od dziś bowiem wiadomo, że każde nowe wydanie systemu było opóźnione o kilka, kilkanaście dni z powodu ważnych błędów wykrytych w wersjach RC.Propozycję powyższą można przeczytać na blogu Johna Poelstra.  Fedora 14 jest planowana na 26 października, podczas gdy wydanie alfa na 27 sierpnia, a wersja beta na 21 wrzesień. Natomiast wersja kandydująca systemu ma mieć premierę 12 października.

Nowa Fedora o nazwie kodowej Laughlin będzie zawierała GNOME 3.0, X.Org 7.6 / X Server 1.9, GCC 4.5  i jądro Linux 2.6.35 (albo potencjalnie 2.6.36). Warto wspomnieć o zastosowaniu kompresji LZMA na płytach LiveCD w celu zmniejszenia objętości. Dodano wsparcie dla MeeGO Netbook UX 1.0, systemd zastąpi SysVinit, wsparcie dla wielu instalacji naraz używając Anacondy oraz  zapewni łatwe w użyciu narzędzie do zarządzania serwerem IPMI.

Warto się również zainteresować, jak najnowsza Fedora będzie wyglądała na pulpicie. Aktualnie istnieje osiem koncepcji artystycznych, które można znaleźć na Fedora Project Wiki.

3 Komentarze

  1. Chyba jeszcze nie. W każdym razie zamkną ją jeszcze przed wydaniem alphy.

    BTW. Z tych artów najlepszy wydaje mi się drugi. Nie jest monotonny tak jak inne a jednocześnie jest całkiem prosty

Odpowiedz