CodeWeavers CrossOver XI

19
1493
CrossOver
CrossOver

Zespół CodeWeaver ogłosił wydanie swojego sztandarowego produktu – CrossOver XI. Nowa wersja bazuje na kodzie Wine 1.4, dzięki czemu bezproblemowo odtwarza oprogramowanie Microsoft Windows pod systemami Linux i Mac OS X. Firma jest jednym z głównych sponsorów aplikacji. Jak twierdzą sami twórcy jest to jedne z najważniejszych wydań w historii. Uruchomiono z tej okazji nową stronę internetową, która jest teraz o wiele łatwiejsza w nawigacji i czytelniejsza.

Po pierwsze uproszczono całość, poprzez połączenie wszystkiego w jeden produkt. Nie będzie już wersji Standard, Pro, czy Bundle, jak i CrossOver Games. Do konsumenta będzie teraz należał wybór okresu wsparcia technicznego: 1, 6, czy 12 miesięcy.

Po drugie, CrossOver XI uruchamia o wiele więcej aplikacji. Wartymi odnotowania są: Microsoft Office 2010, VMware vSphere Client, Star Wars: The Old Republic, Microsoft .NET Framework 4.0, iTunes 10, Internet Explorer 9. Pełną listę znajdziemy tutaj.

Wartym odnotowania faktem jest, że CodeWeavers zapowiedział wraz z następnym wydaniem, koniec wsparcia dla Mac OS X 10.5 (Leopard). Minimalną wersją systemu będzie OS X 10.6 (Snow Leopard).

Poprzedni artykułKnoppix 7.0
Następny artykułTEA 32.0.0
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

19 KOMENTARZE

  1. Ja na szczęście nie muszę korzystać z wine i mam nadzieję, ze nie będę musiał. Swoją drogą zawsze się zastanawiałem, dlaczego nie powstało oprogramowanie umożliwiające instalowanie na Linuksie programów z Maca? Programów może trochę mniej ale było by chyba łatwiej.

  2. […] zmian w kodzie. Warto wspomnieć, że nowa wersja pojawiła się dzień po oficjalnym ogłoszeniu CodeWeavers CrossOver XI. Udoskonalono wsparcie Shader Model 4.0 i architektury ARM, dodano nowy silnik graficzny DIB, nowy […]

  3. Trochę późno, ale chcę rozwiać pewne wątpliwości i zdementować wyżej napisaną nieprawdę.

    Jeśli chodzi o połączenie student oprogramowanie to producenci wszelkiej maści sławnych pakietów (adobe, autodesk, m$, oracle etc) nie wymagają od studentów wykupienia licencji, bo gdy już nauczysz się danego programu to będziesz na nim pracował, a jeśli pracujesz to zarabiasz itd… Polecam się skontaktować wcześniej z danym działem sprzedaży. Kto pyta nie błądzi.

    Dla utwierdzenia przyszłych odwiedzających posta, korzystam z debiana+oprogramowanie komercyjne:
    -Office
    -Adobe Illustrator
    -Windowsowy Adobe reader (jest bardzo wielka różnica w poziomie zaawansowania)
    -Winbox
    i masa ważnego softa dedykowanego tylko M$

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj