CodeWeavers CrossOver XI

CodeWeavers CrossOver XI

przez -
19 905
CrossOver

Zespół CodeWeaver ogłosił wydanie swojego sztandarowego produktu – CrossOver XI. Nowa wersja bazuje na kodzie Wine 1.4, dzięki czemu bezproblemowo odtwarza oprogramowanie Microsoft Windows pod systemami Linux i Mac OS X. Firma jest jednym z głównych sponsorów aplikacji. Jak twierdzą sami twórcy jest to jedne z najważniejszych wydań w historii. Uruchomiono z tej okazji nową stronę internetową, która jest teraz o wiele łatwiejsza w nawigacji i czytelniejsza.

Po pierwsze uproszczono całość, poprzez połączenie wszystkiego w jeden produkt. Nie będzie już wersji Standard, Pro, czy Bundle, jak i CrossOver Games. Do konsumenta będzie teraz należał wybór okresu wsparcia technicznego: 1, 6, czy 12 miesięcy.

Po drugie, CrossOver XI uruchamia o wiele więcej aplikacji. Wartymi odnotowania są: Microsoft Office 2010, VMware vSphere Client, Star Wars: The Old Republic, Microsoft .NET Framework 4.0, iTunes 10, Internet Explorer 9. Pełną listę znajdziemy tutaj.

Wartym odnotowania faktem jest, że CodeWeavers zapowiedział wraz z następnym wydaniem, koniec wsparcia dla Mac OS X 10.5 (Leopard). Minimalną wersją systemu będzie OS X 10.6 (Snow Leopard).