CodeWeek in STARTER #4 – ruszyła rejestracja na wydarzenie

CodeWeek in STARTER #4 – ruszyła rejestracja na wydarzenie

przez -
0 1639
CodeWeek In Starter

Kilka dni temu ruszyły oficjalne zapisy na CodeWeek in STARTER #4. Wydarzenie będzie miało miejsce w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER w dniach 14-22 października. Jedynym z partnerów wydarzenia będzie Hackerspace Trójmiasto, które skupia największych technologicznych gigantów (m.in. Amazon, Intel, Microsoft czy IBM). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy są dostępne na stronie: codeweek.inkubatorstarter.pl.

CodeWeek In Starter

CodeWeek to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania. To tydzień warsztatów i spotkań z przedstawicielami firm branży informatycznej i nowych technologii. Zajęcia kierowane są do dzieci oraz początkujących jak i bardziej zaawansowanych programistów.

Uczestnicy będą mieli okazję na poznanie języków programowania, zagadnień z zakresu wirtualnej rzeczywistości (wykorzystywanej m.in. w grze Pokemon GO) czy stworzenie własnych aplikacji mobilnych.

CodeWeek In Starter

Dzieci w wieku 10-15 lat w trakcie CodeWeeka wezmą udział w warsztatach w ramach projektu – „kod.Starter();”, który wspiera internetowy gigant – Google. Dzieci poznają języki HTML i CSS i nauczą się tworzenia od podstaw stron internetowych. Rekrutacja na warsztaty dla chłopców i dziewczyn odbywa się osobno na stronie: koduj.inkubatorstarter.pl.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie 12-godzinny Maker Day, podczas którego uczestnicy wykorzystają nabytą w czasie całego tygodnia kodowania wiedzę i stworzą własne aplikacje, roboty czy wyposażone w mikrokomputery inteligentne urządzenia.

Do wydarzenia w tym roku dołączy Hacker:space Trójmiasto wraz z Fundacją CODE:ME. Wniosą do tygodnia kodowania to, co mają najlepsze: sprzęt, wiedzę oraz społeczność. Hacker:space Trójmiasto będzie także służył podczas wydarzenia swoją przestrzenią znajdującą się w Gdańskim Inkubatorze. To w niej odbędą się warsztaty m.in. z Amazonem czy Microsoftem.

Brak komentarzy

Odpowiedz