CodeWeek in STARTER #4 – tydzień programowania w STARTERZE

CodeWeek in STARTER #4 – tydzień programowania w STARTERZE

przez -
0 1659
CodeWeek In Starter

W miniony piątek 14 października 2016 roku rozpoczął się CodeWeek in STARTER #4. Po raz kolejny organizatorem wydarzenia został Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. CodeWeek to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania. To tydzień warsztatów i spotkań z przedstawicielami firm branży informatycznej i nowych technologii. W gdańskiej odsłonie weźmie udział ponad 400 osób. Jednym z partnerów wydarzenia będzie Hackerspace Trójmiasto, które skupia największych technologicznych gigantów (m.in. Amazon, Intel, Microsoft czy IBM).

CodeWeek In Starter

Codeweek trwać będzie 8 dni, a w czasie jego trwania odbędzie się ponad 20 bezpłatnych warsztatów i spotkań. Na miejscu obecni będą czołowi eksperci i firmy z branży IT oraz nowych technologii. Dzieci w wieku 10-15 lat w trakcie CodeWeeka wezmą udział w warsztatach w ramach projektu – „kod.Starter();”, który wspiera internetowy gigant – Google. Dzieci poznają języki HTML i CSS i nauczą się tworzenia od podstaw stron internetowych. Nastolatki natomiast zajmą się tworzeniem aplikacji internetowych. Starsi uczestnicy poznają bliżej języki programowania, wirtualną rzeczywistość czy technologię chmury.

CodeWeek In Starter

Zwieńczeniem wydarzenia będzie 12-godzinny Maker Day, podczas którego uczestnicy wykorzystają nabytą w czasie całego tygodnia kodowania wiedzę i stworzą własne aplikacje, roboty czy wyposażone w mikrokomputery inteligentne urządzenia. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji nie tylko mentorów, ale i sprzęt w postaci mikrokontrolerów Arduino, Genuino, mikrokomputerów Edison czy okularów do rozszerzonej rzeczywistości Gogole Cardboard.

Programowanie jest dla każdego, w każdym wieku. Dlatego w naszych warsztatach biorą udział dzieci od 10. roku życia, młodzież, a także amatorzy czy profesjonaliści. Zresztą Codeweek to nie tylko szkolenia, ale również liczne spotkania zachęcające do dyskusji nad rozwojem nowych technologii. Jednym z wydarzeń będzie Creative Morning, które w ramach Codeweeka poruszy temat przemyślanego zatrudniania programistów. W poniedziałek, 17 października, gościem networkingowego śniadania w STARTERZE będzie m.in. Katarzyna Żórawska, która opowie o tym, jak mądrze rekrutować programistów, zdradzi kilka cennych wskazówek dotyczących tego procesu, który zna od podszewki rekrutując specjalistów z branży IT do zagranicznych startupów.

– mówi Marcin Młyński z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Nie zabraknie także dyskusji o ważnej kwestii, jaką są technologie w szkołach. Podczas spotkania Edu Generator 18 października nauczyciele i nauczycielki porozmawiają o programowaniu oraz wykorzystaniu innowacyjnych metod w nauczaniu przedmiotów ścisłych. Partnerem wydarzenia jest Kreatywna Pedagogika.

CodeWeek In Starter

Podczas Codeweeka odbędzie się także spotkanie integrujące branżę startupową, czyli polski finał Central European Startup Awards (CESA). Jest to jedno z największych w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeń, których celem jest wyróżnienie młodych i innowacyjnych biznesów. W trakcie polskiego finału w STARTERZE poznamy 10 startupów i przedsiębiorców, wyróżnionych przez jury i głosujących internautów.

Codeweek to wyjątkowa szansa na rozwinięcie swoich umiejętności i naukę programowania. To wydarzenie integrujące dzieci i dorosłych wokół nowoczesnych technologii, pokazujące, że nauka kodowania nie jest umiejętnością dodatkową, ale podstawową.

– mówi Justyna Lewandowska reprezentująca Partnera strategicznego Codeweek in STARTER – firmę Solwit S.A.

Brak komentarzy

Odpowiedz