ColorHug Spectro – rozpoczęto przyjmowanie zamówień

ColorHug Spectro – rozpoczęto przyjmowanie zamówień

przez -
3 1072
ColorHug

Richard Hughes to osoba odpowiedzialna za ColorHug, czyli świetne urządzenie do pomiaru kolorów wyświetlanych na ekranie oraz tworzeniu profili kolorów. Wczoraj rozpoczął przyjmowanie zamówień na ColorHug Spectro, które to jest urządzeniem pomiarowym, korzystającym z techniki zwanej spektrofotometrią. Polega ona na ilościowym pomiarze transmisji lub odbicia światła przez próbkę.

ColorHug Spectro jest w pełni udokumentowane na licencji OpenHardware. Posiada możliwość kalibracji ekranów, drukarek oraz pomiarów miejsca. Użyto w nim technologii monochromatora Czerny-Turner, z wyjściowym spektrum 400-780 nm. Wymiary urządzenia wynoszą 70 x 70 x 25 mm. Jest ono skierowane do profesjonalnych artystów, prosumentów fotograficznych oraz naukowców od kolorów.

Wstępna cena ColorHug Spectro została ustalona na 300 funtów, z darmową wysyłką na cały świat.

Podobne artykuły

3 Komentarze

  1. Fajna rzecz. Z tym, że zbytnio do zadań typowo pro się nie za bardzo nadaje. Powiedzmy w semi-pro będzie okej. No ale to już kwestia samej budowy urządzenia. ColorHug to spektrofotometr, a nie kolorymetr jak na przykład urządzenia z serii BlueEye. Jak zwykle, diabeł tkwi w szczegółach ;)

Odpowiedz