CompuLab Utilite – minikomputer z procesorem ARM Cortex-A9

CompuLab Utilite – minikomputer z procesorem ARM Cortex-A9

przez -
9 1539
Utilite

CompuLab uruchomiło stronę ze swoim nowym minikomputerem – Utilite. Na jego pokładzie znajdziemy procesor Freescale i.MX6 z wysokowydajną kartą graficzną i silnikiem strumieniowania wideo w wysokiej rozdzielczości. Utilite będzie dostępny w wersji z jedno, dwu lub czterordzeniowym procesorem ARM Cortex-A9, do 4 GB pamięci RAM DDR3 1066 MHz i dyskiem SSD mSATA do 512 GB. Na przednim panelu znajdziemy dodatkowo slot na karty mikro-SD o pojemności maksymalnej 128 GB.

Z portów znajdziemy: HDMI 1.4, DVI-D, S/PDIF, 2 x Gigabit Ethernet, 4 x USB 2.0, micro-USB jako USB-OTG, mini port dla RS232, mini-Jack. Prócz tego wbudowane są moduły: WiFi 802.11n i Bluetooth 3.0.

Wymiary Utilite wynoszą odpowiednio: 135 x 100 x 21 mm, zasilany jest przez 12 V (tolerancja 10 – 16 Voltów), pobór mocy jest 3 – 8 Watów. Ceny powinny zaczynać się od 99 dolarów, ale nie ma jeszcze uruchomionej strony ze sprzedażą.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 380

przez -
0 633

9 Komentarze

  1. O, fajne. W porównaniu do x86-based fit-PC to może nie jest to platforma aż tak elastyczna pod względem zastosowań, ale za to na pewno tańsza. Ciekawe jak z wydajnością tego sprzętu w odtwarzaniu filmów video. I ciekawe w jakich konfiguracjach i cenach będą dostępne w sklepie online.

    • Posiada mocniejsze CPU niż malinka, uciągnie nawet software'owo. Wadą tego urządzenia jest jednak to, że to pudełko, a nie otwarta płytka z GPIO, przez co zainteresuje raczej tylko chętnych na tani komputerek pod TV jako centrum multimedialne.

    • "… e nie jest to platforma aż tak elastyczna pod względem zastosowań, ale za to na pewno tańsza. "

      I na pewno bardziej energooszczędna niż x86, więc lepiej się będzie nadawać do ciągłego działania. Jak ktoś chce elastycznie to ma Raspeberry Pi ;)

  2. Dla większości użytkowników domowych takie coś było by idealne. To z czego korzystają a spotykam się z tym codziennie to Web, mail powiedzmy Skype… im nie jest potrzebne granie itp. Jeżeli na tym film obejrzą to będą w siódmym niebie. Ale w komentarzach jak zwykle będą porównania do x86, Intela NVidii … tylko po co?? Czy większość użytkowników naprawdę jest specjalistami którzy korzystają z Linuxa? Nie dla większości to najważniejsze jest aby sprzęt działał i news-flash ta większość korzysta bardzo dobrze z Androida na tabletach więc jak by tu też go miała to idealnie sobie poradzą.

  3. Podobaja mi sie te male, tanie komputerki.. jednak brakuje mi we wszystkich wbudowanego modemu xDSL aby moc na nim zbodowac pelnowartosciowy domowy router.

Odpowiedz