Marcel Holtmann ogłosił wydanie ConnMan 1.0. Jest to deamon zapewniający zarządzanie połączeniami internetowym. Menedżer połączeń został zaprojektowany, aby być lekki i łatwy w użyciu, co pozwala go łatwo integrować. Jest w pełni modularnym systemem, który może zostać rozszerzony poprzez wtyczki. Technologie takie, jak sieci przewodowe i bezprzewodowe, DHCP, DNS, profile konfiguracyjne są zaimplementowane z użyciem pluginów.
Nowa wersja wprowadza stabilne API D-Bus, które od teraz będzie jedynie rozszerzane, a autorzy będą starali się trzymać wsteczną kompatybilność. ConnMan jest w pełni monolitycznym systemem, który posiada wiele cech i nie potrzebuje żadnych zewnętrznych daemonów lub programów:
- Wsparcie sieci internet
- Wsparcie WiFi z szyfrowaniem WEP40/WEP128 i WPA/WPA2 (Personal i Enterprise)
- Wsparcie Bluetooth po przez BlueZ
- Wsparcie GSM, UMTS, CDMA i LTE po przez oFono
- Tunele IPv4, IPv4-LL (link-local) i DHCPIPv6, DHCPv6 i 6to4
- Zaawansowana konfiguracja DNS i routingu
- Wbudowane proxy DNS i inteligentna pamięć podręczna
- Wbudowane loginy hotspotów WISPr i wykrywanie portalu
- Konfiguracja czasu u strefy czasowej (ręcznie i automatycznie z NTP)
- Obsługa proxy (ręczna i automatyczna z WPAD)
- Wsparcie połączeń dzielonych i tetheringu (USB, Bluetooth i tryb AP WiFi)
- Obsługa statystyk (dom i roaming)
























Zapowiada się rewelacyjnie. Mam nadzieję, że w miarę szybko będzie można z niego korzystać w różnych dystrybucjach.
O ile nie będzie tak toporny w użyciu jak NetworkManager.
Screeny?
ale 'po przez' to się pisze razem ;)