Corel AfterShot Pro dla Linuksa

Corel AfterShot Pro dla Linuksa

przez -
8 1055
Corel

Corel uruchomił stronę, na której udostępnił AfterShot Pro dla systemów Linux. Program jest dokładnym odpowiednikiem znanej wszystkim aplikacji Adobe Lightroom, która służy do przetwarzania obrazów uzyskiwanych za pomocą cyfrowych aparatów fotograficznych. Umożliwia zarządzanie kolekcjami zdjęć, tworzenie prezentacji, zaawansowaną edycje wybranych kadrów, pokaz slajdów, konwersję plików do popularnych formatów JPEG i TIFF.

Aplikacja bazuje na technologii Bibble Labs, którą to firmę korporacja Corel przejęła na początku stycznia. AfterShot Pro to przebudowana wersja Bible Pro, która funkcjami przypomina Aperture oraz Lightroom. Posiada nieinwazyjną metodę edycji, potrafiącą operować na czystych obrazach RAW, wielu producentów fotograficznych.

Corel AfterShot Pro

Aplikacja jest natywnie działająca pod systemem Linux. Na stronie producenta możemy pobrać paczki RPM i DEB dla systemów 32- i 64 bitowych. Potem wystarczy dwa razy kliknąć na pobrany plik i program zostanie w chwilę zainstalowany. Corel zaznacza, że AfterShot został zoptymalizowany do pracy z procesorami wielordzeniowymi oraz technologią AMD Vision.

Cena Corel AfterShot Pro wynosi 379 zł z VAT.

Podobne artykuły

 • ona

  Ciekawe czy kiedyś się doczekamy CorelDRAW na Linuksa.

  • pijaczek

   Mnie bardziej ciekawi czy wyjdzie Corel Painter.

 • Aplikacja przypomina mi LightRooma. Ciekaw czy funkcje mają podobne.

 • Opcji w programie jest sporo. Instalacja trwa bardzo szybko, paczka jest wielkości 30 MB ledwo :D Z początku myślałem, że działa pod Wine, ale w procesach nie było nawet wzmianki o tym, czyli została natywnie skompilowana pod Linuksem :)

  • pijaczek

   Tak – to natywny ELF, a aplikacja napisana w QT4 (jak większość aplikacji Adobe i Corel).

 • Paweł

  Przecież to jest przerobione Bibble. Corel kupił Bibblelabs.

  • Napisałem przecież o tym w newsie :) Ale cieszy fakt wydania pod Linuksa. Być może skuszą się z resztą softu :)

 • Greg

  Corel na Linuksie…… kto to kupi :D