Craft Director Studio dostępne dla Linuksa

Craft Director Studio dostępne dla Linuksa

przez -
1 630
craftanimations

Korzystając z Linuksa nie uświadczymy zbyt wielu narzędzi do obróbki grafiki 3D. Obecnie dostępnymi na runku komercyjnymi programami pod platformy Linuksowe są Maya 3D, Autodesk Softimage. Realsoft 3D oraz Blender, jako darmowe mają tą przewagę nad resztą, że wielu może z nich korzystać, bez uiszczania opłaty.

Ale niewielu przedsiębiorców decyduje się na inwestowanie w darmowe oprogramowanie. Jednakże kolejna firma postanowiła poszerzyć listę obsługiwanych systemów operacyjnych przez swoje oprogramowanie do animacji 3D. Mowa tutaj o Craft Director Studio.

Narzędzie to jest rozwijane przez Szwedzkich programistów z firmy Craft Animations AB.  Bazując na specjalnie zaprojektowanym autonomicznym systemie kontroli i sztucznej inteligencji,  w połączeniu z dodatkami, tworzy potężne narzędzie do symulowania zachowania śmigłowców, samochodów, samolotów, łodzi i motocykli, jak i fizycznego zachowania zespołu kamer. Jest wykorzystywane przez takie firmy, jak Pixar, Digital Domain, Namco-Bandai, Lockheed Martin, NASA, Mercedes-Benz, Ford i Toyota.

Głównym powodem rozszerzenia swojego wsparcia na systemy Linux, było spore zainteresowanie ze strony przedsiębiorców tą platformą systemową. Dzięki temu zabiegowi będą oni mogli zaoszczędzić czas, pieniądze, a przede wszystkim godziny, dni i tygodnie spędzane w laboratoriach.

Obecna wersja Craft Director Studio dla Linuksa jest dostępna w wersji beta. Natomiast dodatki są do kupienia osobno w cenie między 284,97 PLN, a 3451,32 PLN (kurs NBP). W celu pobrania wersji beta oraz zakupienia dodatków, wystarczy kontakt na adres: sales@craftanimations.com lub telefon: +46 31 352 2980.

Wersja dla Linuksa jest również dostępna w 64 bitowej dystrybucji systemu Red Hat Enterprise Linux 5.3 oraz Fedora 11.

1 komentarz

Odpowiedz