Crispin Cowan przeszedł do Microsoft

Crispin Cowan przeszedł do Microsoft

przez -
5 612
Microsoft

Crispin Cowan – twórca m.in. doskonale zabezpieczonej dystrybucji Linuksa o nazwie Immunix. Opracował też stosowane powszechnie w świecie alternatywnych OS-ów oprogramowanie AppArmor. Od teraz jednak ma nowego pracodawcę – firmę Microsoft.
AppArmor to bardzo dobry technicznie moduł, który z powodzeniem stosuje Novell w openSUSE czy Canonical w Ubuntu. AppArmor pozwala na to, aby każda aplikacja w systemie mogła mieć swój własny profil z przyzwoleniami i zakazami, co znacząco obniża prawdopodobieństwo włamań „Emacsem przez Sendmail”.

W Microsofcie Crispin został wcielony do grupy pracującej nad mechanizmem User Account Control zastosowanym w Viście. Raczej nie uczyni UAC bardziej przyjaznym dla użytkownika, należy jednak sądzić, że będzie miał bardzo duży wpływ na kolejne pakiety Service Pack i wydania Windows. Dzięki niemu systemy z Redmond już wkrótce mogą stać się dużo bezpieczniejsze, a w przyszłości jednymi z najbezpieczniejszych.

Strona domowa Cowana Crispina.

5 Komentarze

  1. Ciekawe, ile mu zaoferowali za to przejście, bo na pewno nie zrobił tego z własnej woli.Taki krok może poważnie zagrozić ruchowi Open Source.Proponuję różnym grupom hackerskim, aby jak najszybciej złamali zabezpieczenia nowego Windowsa i wysłali to do Cowana :)

  2. Jako oplacany pracownik Microsoftu tez moze przeciez bawic sie w opensource. Jesli nie bedzie szastal na lewo i prawo "wlasnoscia intelektualna" Microsoftu to nikt nie powinien na to psioczyc.

    Chociaz tworca Gentoo jak przeszedl do Microsoftu zawiesil swoja dzialalnosc w kregach otwartego oprogramowania.

    Pozdrawiam, Tomipnh

Odpowiedz