CryptoParty w Warszawskim Hackerspace w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca

CryptoParty w Warszawskim Hackerspace w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca

przez -
3 1104
Bezpieczeństwo i szyfrowanie

Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania zaprasza wszystkie chętne osoby na spotkania CryptoParty. Będą się one odbywały w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, o 17:00 w Warszawskim Hackerspace. CryptoParty kierowane są do osób bez wiedzy technicznej i prowadzone w taki sposób, by każdy uczestnik wyniósł z nich jak najwięcej praktycznych umiejętności. Na spotkaniach tłumaczone jest, jak jesteśmy śledzeni, profilowani czy podsłuchiwani w Internecie (oraz poza nim), i jak możemy się przed tym obronić.

CryptoParty to ogólnoświatowa, zdecentralizowana, rozproszona inicjatywa organizowania spotkań z technologiami kryptograficznymi, szyfrowaniem i unikaniem nadzoru z myślą o osobach nietechnicznych. Celem jest rozprzestrzenianie i uczenie technologii pozwalających zachować prywatność i bezpieczeństwo w Sieci.

FWiOO chce rozpowszechnić CryptoParty również poza Warszawą, dlatego prosi o zgłaszanie się osób zainteresowanych udziałem. W zależności od liczby zgłoszeń z konkretnych miast, fundacja będzie mogła zdecydować, w których trzech miastach poza Warszawą przeprowadzone zostaną spotkania CryptoParty w ramach projektu. Warto również zgłaszać się do przejścia dwudniowego szkolenia weekendowego w zakresie prowadzenia spotkań w formule CryptoParty i organizacją ich w swoich miastach.

Zgłoszenia i pytania należy słać mailem na adres: warsztaty@listy.fwioo.pl. Wszystkie spotkania i szkolenie będą przeprowadzone między 10.11.2014 a 14.12.2014.

3 Komentarze

Odpowiedz