Czy wreszcie nastąpi odrodzenie Gentoo?

Czy wreszcie nastąpi odrodzenie Gentoo?

przez -
0 423
Gentoo Linux

Twórca dystrybucji Gentoo, Daniel Robbins, na swoim blogu zamieścił informację o chęci zajęcia stanowiska prezesa Fundacji Gentoo. Wiąże się to z wieloma problemami, z którymi boryka się dystrybucja. Pisze on także o pięciu celach, jakie powinny przyświecać fundacji, aby system powrócił do dawnego stanu. Są to między innymi: branie odpowiedzialności rozwój społeczność Gentoo czy wyznaczenie kierunków rozwoju.

Wobec obecnego stanu rzeczy “Drobbins” postanowił złożyć propozycję udzielenia swojego wsparcia i wskazania drogi do przywrócenia dystrybucji świetności. Natychmiast na oficjalnym forum Gentoo wybuchła zażarta dyskusja na temat postu.

Wszystkim zainteresowanym proponuje zapoznać się z argumentami obydwu stron i samemu się wypowiedzieć oraz zagłosować w załączonej ankiecie.

Temat na forum został zamknięty wobec wyczerpania tematu, stałych proporcji wyników w ankiecie oraz rosnącego braku kultury niekórych osób. Ankieta ostatecznie wskazuje 91%[638] głosów za powrotem Robbinsa oraz 8%[58] przeciwko.