David Edmundson poirytowany decyzją firmy Canonical o wdrożeniu Mira

David Edmundson poirytowany decyzją firmy Canonical o wdrożeniu Mira

przez -
21 886
David Edmundson

David Edmundson, główny deweloper menedżera wyświetlania LightDM jest niezadowolony z decyzji Canonical, odnośnie przejścia na serwer wyświetlania Mir. Projekt LightDM powstał około trzech lat temu, jako lekka alternatywa dla KDM i GDM, dzięki pomysłowi Roberta Ancella. Szybko został zauważony przez Canonical i oficjalnie rozpoczęto prace nad jego wdrożeniem do Ubuntu. W jakiś czas potem David Edmundson, dołączył do projektu i rozpoczął jego wdrażanie w KDE, przy użyciu QML i Qt 5 – LightDM-KDE. Docelowo były także plany, przeniesienia LDM do projektu Wayland/Weston.

Nagle okazało się, że cała praca włożona w projekt może pójść na marne, przez jedną dziwną decyzję firmy. David nie jest zły na to, że Canonical wydało ten serwer, ale bardziej irytuje go brak jakichkolwiek informacji przez ponad 6 miesięcy. Firma zachowała się bardzo nieodpowiedzialnie w stosunku do deweloperów, którzy ciężko pracowali nad swoimi aplikacjami, a teraz nagle zostają poinformowani, że muszą przystosować wszystko do nowego oprogramowania.

Co pozostaje teraz deweloperom LightDM? Muszą samodzielnie poradzić sobie z dodaniem wsparcia dla Waylanda, ponieważ ten serwer nie posiada jeszcze żadnego menedżera logowania.