dBConf 2014 – trwają zapisy dla uczestników

1
1489
dBConf
dBConf

dBConf 2014 odbędzie się w dniach od 24 do 26 października 2014 r. w Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo” w Szczyrku. Spotkanie zainteresuje specjalistów otwartych i zamkniętych baz SQL-owych, takich jak na przykład MySQL, PostgreSQL, Firebird, Oracle, MSSQL, DB2 itp. ale też nie-SQL’owych, ot choćby MongoDB, Apache Hadoop, CouchDB i wielu wielu innych. Będzie można posłuchać m.in. o: analityce biznesowej w czasie rzeczywistym, DB2, MongoDB w geolokalizacji, MySQL Workbench, technikach modelowania danych NoSQL, architekturze analitycznej według Microsoftu, Oracle Exdata, technologiach Data Vault, skalowaniu PostgreSQL czy zarządzaniu zmianami w schemacie relacyjnych baz danych. Przygotowano również warsztat z PostgreSQL. Co istotne, agenda pozostaje otwarta i nadal można zgłaszać wystąpienia.

dBConf 2014, podobnie jak inne spotkania organizowane pod egidą PLUG-u, ma nieco inny charakter, niż typowe konferencje. Jest to rodzaj social-meetupu o cechach konferencji i zlotu entuzjastów. Uczestnicy spotykają się w weekend w jednym hotelu, który zapewnia dostęp do sal, nocleg i pełne wyżywienie po przystępnych cenach. Ważne jest to, że udział w żadnej z prelekcji nie jest obowiązkowy. Oprócz części naukowej, organizatorzy położyli szczególny nacisk na miejsce spotkania z dala od miejskiego zgiełku, tak aby oprócz przyswajania wiedzy był czas na wypoczynek na świeżym powietrzu. Podobnie jak na innych imprezach organizowanych przez PLUG, sobotni wieczór przeznaczony jest na spotkanie integracyjne przy grillu, a wieczorno-nocne dyskusje mogą bez przeszkód odbywać się nawet do białego rana.

Warto się zastanowić, bo czasu pozostało niewiele. Gdyby ktoś chciał dołączyć do grona uczestników, powinien zarejestrować się na stronie imprezy i wnieść opłatę do połowy października. Później zapisy zostaną zamknięte, bo organizatorzy muszą z uzgodnionym wyprzedzeniem przekazać hotelowi kompletną listę uczestników. Czas między zakończeniem rejestracji a samym zlotem warto wykorzystać na uzgodnienia, kto z kim chciałby pojechać i z kim zostać zakwaterowany. Można to uczynić na przykład za pomocą serwisu internetowego imprezy, w działach: Edycja Pokoju oraz Wspólna Podróż.

Spotkanie wsparła na razie firma Oracle, a konkretniej – grupa zajmująca się rozwojem MySQL. Trwają również rozmowy z Microsoftem oraz centrum szkoleniowym Compendium z Krakowa. Lista ta nie jest oczywiście zamknięta. Ofertę dla sponsorów można pobrać ze strony internetowej konferencji.

ŹRÓDŁOdbconf.pl
Poprzedni artykułIPFire 2.15 Core 82
Następny artykułCounter Strike Global Offensive o krok bliżej Linuksa

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj