Debian 6.0.4

Debian 6.0.4

przez -
12 782
Debian

Projekt Debian ogłosił wydanie Debian 6.0.4, które aktualizuje obecnie dostępne pakiety, płyty CD i DVD. Zaktualizowano wszystkie pakiety do połowy stycznia włącznie, w tym specjalną wersję jądra Linux 2.6.32, które jest typowe dla Debiana. Aktualizacja jądra nie zawiera najnowszej wersji. Nowe obrazy są zalecane osobom, które chcą zainstalować system od podstaw.

12 Komentarze

 1. Heh z jednej strony debian stabilny jak skała i działa w przeicwieństwie do srubuntu, Fedora i innych dziwactw… Z drugiej Linux ostatnio robi gigantyczne kroki. Wersja 3.3 jądra to będzie przepaść generacji.

  • No nad jednym już odmówiłem zdrowaśki, a drugi próbuje pozostać na rynku wydłużając wsparcie. Niestety sama stabilność nie wystarczy przy obecnym szybkim rozwoju platform sprzętowych.

  • Od biedy jest jeszcze CentOS, ale tak naprawdę to linux poszedł w dziwną stronę…

   Fedora/Ubuntu są najpopularniejsze, a praktycznie nie stabilne, pracuje się na nich mniej wydajnie, wolniej… a same OSy nie są tak wydajne, tak energooszczędne jak kiedyś….

   Z drugiej strony są distra jak Debian, które zatrzymały się w epoce.

  • "Wersja 3.3 jądra to będzie przepaść generacji. "
   Będzie i w debian'ie, tylko na stabilną wersje poczekamy jakieś 2 lata ;)
   ale można i szybciej instalując wersje testing (poniekąd bardziej stabilna niż nie jedna stable) lub unstable.

  • Ja pokasowałem Debiana z serwerów. Zero wsparcia, wszystkie fajne rozwiązania technologiczne u nich są po 10 latach. Sorry Debian. You sux!

  • Smutna prawda. Debian na prosty serwer chyba najlepszy ze swojego gatunku. Szybki prosty, ale rozwiązania jakie oferują najnowsze kernele. To miód, któremu nie można się oprzeć. Ta baza sterowników ehh…

   Dziś debian leży i kwiczy goły os na którego bazie można coś zrobić. Społeczność się kurczy i przechodzi do ubuntu i innych distro i masz przyczynę tych rozwiązań sprzed 10 lat.

  • Tylko linux ma swoje gałęzie stable, testing….
   Czemu nie korzystać z najnowszego jądra stable? Skoro jest stable!

 2. Debian stable na pewno nie nadaje się na desktop. Stare sterowniki intela do grafiki robią w Debianie artefakty. Jak Debian nie na serwery to na co? Coś mi się wydaje że Debian z roku na rok traci społeczność.

  • Ja używam Debiana Testing na swoim laptopie, którego używam na co dzień. Zainstalowałbym Stable, gdyby nie fakt, że nie obsługuje on mojej grafiki. Mam zintegrowaną kartę Intela układu Sandy Bridge i szczerze mówiąc, nie dostrzegam żadnych artefaktów, nawet podczas grania. Chyba jestem wyjątkowym szczęściarzem.

   Na początku myślałem, że nie dam rady się przerzucić na GNOME 3 (GNOME-Shell) i używałem XFCE 4.8. Ostatnio się jednak skusiłem i muszę przyznać, że zaczyna mi się podobać. Jedyna rzecz jakiej mi brakuje, to możliwość przeciągania okien pomiędzy pulpitami bez wchodzenia w "podgląd".

   Wracając do meritum: Debian doskonale nadaje się na desktop. Stabilność systemu, prostota i jasność instalacji oprogramowania oraz spora, a przede wszystkim "ogarniająca" polska społeczność to zalety nie do przecenienia. No i można skroić sobie system na miarę, bez oglądania się na fanaberię "wizjonerów".

Odpowiedz