Debian Project Leader Elections 2014 – Lucas Nussbaum liderem projektu Debian w...

Debian Project Leader Elections 2014 – Lucas Nussbaum liderem projektu Debian w 2014 roku

przez -
6 639
Debian

Projekt Debian oznajmił, że Lucas Nussbaum został wybrany ponownie na lidera projektu. Głosowanie opiera się na metodzie Condorcet, która zakłada porównanie każdego kandydata z innym i wybranie tego, który wygrał najwięcej razy. Lucas Nussbaum obejmie swoją funkcję 17 kwietnia 2014 roku i chce się skupić na ustabilizowaniu poszczególnych wydań, poprawieniu bezpieczeństwa całego systemu, a także wypromowaniu Debiana na urządzeniach mobilnych i nowych platformach.

6 Komentarze

  1. Nawet się cieszę. Jego konkurent miał plany, które w teorii są bardzo dobre (PPA dla Debiana) ale w praktyce powodują, że z dnia na dzień system może stać się bezużyteczny bo repozytorium z jakimś sterownikiem „wyparowało”. Kto instalował w Ubuntu grafiki Intela z nieoficjalnymi sterownikami wie o czym piszę. To niestety odpada na takiej skale jak Debian, Debian to jest system, który ma działać.
    Czynienie wydań Debiana bardziej stabilnymi się chwali, bo w Wheezym trochę polecieli w pakietach użytkowych i niektóre żeby działały trzeba sobie zbudować ze źródeł (gpicview, Geany, KiCAD, Exaile).

Odpowiedz