Desura 120.21

Desura 120.21

przez -
15 1580
Desura

Po dwóch miesiącach prac nad wersją beta ogłoszony wydanie stabilnej wersji Desura 120.21. Jest do klient cyfrowej dystrybucji gier na systemy Linux i Windows. Stabilne wydanie to w pełni dopracowana wersja na systemy Linux, która pozwala na łatwe pobieranie, kupowanie i granie w jednym miejscu. Warto wspomnieć, że aktualnie nie ma na świecie takiego samego klienta, który by wspierał zarówno platformę Windows oraz Linux.

Desura 120.21

W tej chwili Desura oferuje 65 pozycji, na których znajdują się takie tytuły jak Oil Rush, Steel Storm: Burning Retribution, Trine i Dreamscape. Można również wybrać coś z darmowych pozycji, na przykład Alien Arena. Z okazji udostępnienia stabilnej wersji, niektóre gry otrzymały promocyjne ceny.

Na chwilę obecną z Desury korzysta ponad 5 tysięcy użytkowników. Deweloperzy pracują nad zwiększeniem liczby dostępnych gier oraz otwarciem kodu klienta na licencji GPL.

15 Komentarze

 1. Że "w pełni dopracowana wersja" to nie przesadzajmy, wciąż ma sporo istotnych błędów, które czekają na poprawki, ale te poprawki wprowadzane są prędko, no i generalnie z Desury jak najbardziej da się przyjemnie korzystać w niemalże stu procentach jej możliwości :)

  • Desura ma póki co jedynie 5 tysięcy użytkowników, niemało, ale w stosunku do Steam faktycznie niedużo. Warto jednak zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy tymi dwiema platformami. Poza spełnianiem swej podstawowej roli (sprzedaży gier), mają zupełnie inny profil. Steam jest przede wszystkim zamkniętym produktem firmy Valve, nastawionym na jak największy zysk ze sprzedaży popularnych gier komercyjnych. Ponadto oparty jest o dość denerwujący system DRM. Natomiast podstawowym podmiotem Desury są gry indie oraz modyfikacje.

  • A cała Desura rozwijana jest przez otwartą społeczność graczy, nie zaś przez jedną firmę trzymającą w rękach wszystkie sznurki i zabraniając dostępu do nich osobom postronnym.

  • @TomJ: OpenSource? A ktoś tu o czymś takim mówił (poza faktem, że w niedalekiej przyszłości kod klienta może zostać wydane na GPLu, jak piszę w newsie)? Bo dla mnie Twój komentarz zabrzmiał jakby gry INDIE = Open Source.

  • @TomJ

   Pomyliłeś pojęcia. Gry indie nie zawsze są open source. Odsyłam do wikipedii.

   Swoją drogą, to zależy, co się komu podoba. Jeden wyżej ceni gry niezależne za ich odkrywcze podejście do tematu (lub też wręcz powrót do korzeni, lat 80tych), inny gry nastawione na komercyjną sprzedaż masową, cechujące się fotorealistyczną grafiką i powielaniem pomysłów, które akurat są na topie.

  • Do tego brak RTS i innych strategii, a ceny gierek są prawie dwa razy większe :(

   Nie bez powodu analitycy głoszą, że gry na PC będą się powiększać kosztem konsol.

  • Czy ja wiem? Kwestia przyzwyczajenia, w multi grasz tylko z ludźmi z konsol czyli te same warunki, a poziom trudności w singlu jest odpowiednio dostosowany do pada. Wystarczy przejrzeć wyniki sprzedaży nawet fpsy sprzedają się lepiej na konsolach. Piractwo występuje tu i tu, więc nie w tym tkwi rzecz. Cena też problemem nie jest nawet w empiku oddasz starą grę i weźmiesz nową z rabatem.

   @mikolajS masz rację tylko prawdziwych strategii brakuje, ale za to wiele świetnych gier nie wychodzi na PC w ogóle (o dziwo też te ze 'stajni microsoftu')

Odpowiedz