Bad Juju Games nowym właścicielem platformy Desura

Bad Juju Games nowym właścicielem platformy Desura

przez -
5 1244
Desura

Platforma cyfrowej dystrybucji gier wideo i zarazem jedna z alternatyw dla Steam – Desura – trafiła w ręcę kalifornijskiej firmy Bad Juju Games. Poprzedni właściciel i jednocześnie założyciel serwisu, Linden Labs, od kilku miesięcy starał się porzucić sklep internetowy i skoncentrować wszystkie siły nad rozwojem gry Blocksworld, jak również popularnego niegdyś Second Life i innowacyjnego projektu wirtualnej rzeczywistości nowej generacji.

Nowy właściciel marki zmienił już logotyp i ogłosił prace nad nowymi funkcjami, które mają zachęcić więcej osób do zakupów i korzystania z usług Desura.com. Na przejęciu mają skorzystać zarówno gracze, jak i sami wydawcy. Możemy spodziewać się znacznych obniżek cen, nagród dla aktywnych klientów i jeszcze większego katalogu gier. Ponadto, firma planuje poprawić multiplatformość aplikacji (mowa tu również o linuksowym kliencie), przywrócić do życia oldschoolowe tytuły wraz z ich współczesnymi kontynuacjami oraz zapewnić większą swobodę, załączając do oferty więcej produkcji bez ograniczeń DRM. Działania te mają zapewnić przetrwanie wśród olbrzymiej konkurencji, chociażby w postaci cieszącego się dziesiątkami milionów graczy Steam.

Bad Juju Games zostało założone w 2010 roku, gdy platforma Desura świętowała swoją pierwszą rocznicę. Choć studio jest stosunkowo młode, w jego szeregach znajdziemy weteranów branży gier wideo, tworzących oprogramowanie pośredniczące (tzw. middleware) dla producentów gier wideo na rynku konsol, komputerów i urządzeń mobilnych.

5 Komentarze

  1. To sporo wyjaśnia, dlaczego ostatnio było takie cuda z Desurą.

    Może zmiana właściciela przysłuży się odzyskaniu życia przez platformę. Dotychczasowo kiepskie działanie klienta Linuksowego i częste zaciachy z uruchomieniem gier out of the box, dodatkowo nakierowanie raczej na indie – mnie osobiście do Desury nigdy to nie zachęcało. Szczególnie, że czasem szło coś bezpośrednio od twórców gry kupić taniej niż na Desurze.

Odpowiedz