Klient cyfrowej dystrybucji gier na systemy Linux i Windows – Desura, stał się w pełni wolnym oprogramowaniem. Ogłoszenie to zostało dodane w jednym z postów na moddb.com/groups/desura/. Pierwsze informacje o otwarciu kodu źródłowego pojawiły się podczas wydania Desura 120.21, w połowie listopada tamtego roku. Dzięki takiemu posunięciu firma ma nadzieję, na poprawę działania aplikacji oraz sporą liczbę różnego rodzaju wtyczek i dodatków.
W kilku postach poniżej możemy zobaczyć wpisy informujące o hackowaniu klienta :)
O, macie na myśli otwarcie źródeł, no tak. Bo wiecie, nie każde otwartoźródłowe oprogramowanie jest wolne.
Według definicji "wolny" ze strony gnu.org – oznacza to w pełni otwartoźródłowe oprogramowanie :)
Wolny znaczy też że nie szybki :P
@Michał Olber – jasne, ale to nie działa w obie strony…
@Van: wystarczy spojrzeć na link do githuba. Kod jest na licencji GPL3, najbardziej koszerne według GNU :)
Jak dla mnie najciekawsza jest licencja MIT lub X11. Pozwala na komercyjny użytek, jednakże z zachowaniem autorstwa oraz warunków licencji. BSD może i jest najbardziej liberalna, jednakże zamknięcie kodu i potem brak wsparcia ze strony tejże firmy uderza w samych twórców.
Ciekawsza to jest dla korzystających za darmo z kodu, nie koniecznie programistów tego typu aplikacji. Bardziej liberalne licencje sprawdzają się dla narzędzi programistycznych itp.
Są na to jakieś sensowne gry?
Wypróbuj, to nie boli ;)
A jaka cena?
[…] do gier Desura. Od praktycznie samego początku dostępny był klient dla systemów Linux, a w styczniu 2012 roku uwolnioni źródła, dzięki czemu wiele osób mogło pomóc w rozwoju. Na początku lipca 2013 roku Linden Labs […]