DevDay

Kilka dni temu zakończyła się konferencja dla programistów DevDay 2016, organizowana przez firmę ABB. Tegoroczna edycja odbyła się w salach Multikina 15 i 16 września i przyciągnęła do Krakowa 500 osób z całego świata. Motywem przewodnim 6. edycji DevDay było odkrywanie. Wydarzenie otworzył Zach Holman, jeden z pierwszych pracowników i twórców sukcesu GitHub, którego zwolnienie z firmy odbiło się głośnym echem w branży. Holman w amerykańskim stylu podzielił się swoim doświadczeniem i opowiedział, czego nauczyła go ta sytuacja.

W dalszej części konferencji – po raz pierwszy w historii – uczestnicy DevDay mogli wybierać prelekcje z aż trzech równoległych ścieżek. Poza tematami stricte technicznymi, jak np. Briana Holta z Netflix o rewolucyjnym wpływie React na user interface’y, czy dotyczącymi konkretnych języków programowania, pojawiły się też zagadnienia związane z user experience, designem, marketingiem czy wpływem zachowań społecznych na jakość pracy.

Jedną z ciekawszych postaci konferencji był Kurt Leucht, developer z 25-letnim doświadczeniem w Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej NASA. Swoje wystąpienie Leucht poświęcił odpowiedzi na pytanie, dlaczego jesteśmy odkrywcami, i opowiedział o tym, jak wygląda praca nad robotami, dzięki którym ludzkość ma szansę poznać tajemnice Marsa. Co ciekawe, pracownik NASA, który na co dzień planuje wyprawy poza kulę ziemską, przyznał, że… nigdy wcześniej nie był poza Stanami Zjednoczonymi, a występ w Krakowie był dla niego debiutem zarówno w roli prelegenta, jak i zagranicznego podróżnika. Konferencję zakończył Russ Olsen inspirującą opowieścią o tym, jak historia lądowania na księżycu, zmieniła jego życie.

DevDay 2016

Z innych gości można było posłuchać Russa Olsena, wiceprezesa Cognitec, czy Reginalda Braithwaite-a z PagerDuty.

DevDay 2016 została zorganizowana przez dwóch pasjonatów – Rafała Legiędzia i Michała Śliwonia, którzy dla uczestników konferencji stali się marką samą w sobie i gwarancją jakości. To właśnie ich pozytywna energia, którą zarażają wszystkich dookoła, daje uczestnikom swobodę zadawania pytań i wymiany doświadczeń.

Brak komentarzy

Odpowiedz