DeViolOs

DeViolOs

przez -
2 1189
Open Source

DeViolOs to dostosowana do domowego użytkownika dystrybucja, oparta o stabilną wersję Debiana. Użyto w niej środowisko graficzne GNOME Classic z zainstalowanym atrakcyjnie wyglądającym Dockiem. System można uruchomić w trybie live z płyty DVD, pamięci USB oraz zainstalować na dysku komputera. Na start w dystrybucji są już zainstalowane takie aplikacje jak: pakiet biurowy, przeglądarka internetowa, odtwarzacz multimedialny, komunikator internetowy, klient poczty, zaawansowany edytor grafiki oraz wiele innych.

Zespół DeViolOs:

  • Damian K. – założyciel projektu
  • Wioleta W. – współautorka spoglądająca na dystrybucję okiem zwykłego użytkownika, zna swoje sposoby jak uczynić w systemie rzeczy „niemożliwe”

2 Komentarze

  1. Szczerze powiedziawszy nic interesującego, kolejna milionowa dystrybucja pod którą kryje sie debian z odrobinę zmienionym zestawem programów. Gdyby tak całą wenę domorosłych twórców skierować w stronę tworzenia aplikacji, może by coś dobrego z tego było. A tak mamy system używany przez dwie osoby. Z całym szacunkiem dla autorów, bo jak mniemam to po prostu ich pasja ;)

Odpowiedz