Dextrus – cybernetyczna dłoń za mniej niż 1000 dolarów

Dextrus – cybernetyczna dłoń za mniej niż 1000 dolarów

przez -
4 833
Open Hand Project

Dextrus to cybernetyczna proteza ręki, która może kosztować mniej niż tysiąc dolarów i posiadać w pełni dostępną dla wszystkich specyfikację, z kodem źródłowym oprogramowania. Całość jest tworzona w ramach projektu The Open Hand i posiada w pełni działający prototyp. Do jego budowy użyto tanio dostępnych materiałów, jak tworzywo ABS i drukarkę 3D, a także wykorzystano zdobyte do tej pory doświadczenie w budowie protez.

Interfejs protezy Dextrus został dostosowany do istniejącego aktualnie złącza. Wykorzystywane są specjalnie naklejane elektrody, które odczytują sygnały z mięśnia. Palce posiadają niezależne mechanizmy sterujące i czujniki, które potrafią wykryć kształt i rodzaj obiektu, który jest aktualnie trzymany. Pozwala to na bardzo precyzyjne operowanie dłonią.

Pomysłodawcami projektu są Joel Gibbard oraz Liam Corbett. Zaprojektowana przez nich cybernetyczna ręka Dextrus będzie zarówno estetyczna, jak i bardzo precyzyjna. Oboje chcą zebrać kwotę 39 tys. funtów, które to pieniądze mają być wydane na kontynuowanie projektu przez rok, koszty materiałów, testy i wynagrodzenie dla twórców.

  • Kaleson

    Już widzę reklamy na Pornhubie…