Django 1.4

Django 1.4

przez -
0 649
Python

Ogłoszono wydanie Django 1.4 – internetowego frameworka wysokiego poziomu, napisanego w Pythonie, z myślą o szybkim rozwoju aplikacji, posiadającym przejrzystą i pragmatyczną architekturę. Aplikacja jest dostępna na licencji BSD i cały czas jest rozwijana.

Najważniejszą zmianą w Django 1.4 jest wsparcie dla stref czasowych, podczas obsługi daty i czasu. Jeżeli jest owa funkcja włączona, to Django będzie przechowywało dane w UTC, używało obiektów timezone-aware wewnętrznie i tłumaczyło je na strefy czasowe użytkownika lokalnego, podczas wyświetlania.

Dodano sporo usprawnień ORM, włączając w to wsparcie SELECT FOR UPDATE, zdolność do masowego wstawiania dużych zestawów danych, w celu ulepszenia wydajności oraz metodę QuerySet.prefetch_related, do wsadowego ładowania powiązanych obiektów w miejscach, gdzie select_related() nie działa.

Udoskonalono hashowanie haseł (wsparcie dla PBKDF2 i bcrypt), nowe narzędzia do podpisów kryptograficznych, kilka usprawnień CSRF i prosta ochrona przed botami. Zaktualizowano domyślny widok projektu i manage.py, dzięki czemu usunięto różne dziwne zachowania z głównej wersji. Dodano wsparcie dla testów frameworka wewnątrz przeglądarki internetowej.