The Talos Principle

Wydana zimą ubiegłego roku filozoficzna gra logiczna The Talos Principle, stworzona przez niezależne studio Croteam doczeka się swojego pierwszego dodatku, zatytułowanego Road to Gehenna. Rozszerzenie ma dodać do znanej z podstawowej wersji rozgrywki aż cztery nowe epizody, pełne jeszcze zmyślniejszych zagadek do rozwiązania. Poza dodatkowymi łamigłówkami, Road To Gehenna uraczy fanów jeszcze większą dawką wciągającej historii oraz masą nowych postaci. W The Talos Principle przyjdzie nam się zmierzyć z serią logicznych i fizycznych zagadek w trójwymiarowym, pełnym tajemnic świecie.

Jeśli chodzi o The Talos Principle, sami twórcy określają swoje dzieło jako grę filozoficzną i logiczną. Nie są to słowa rzucone na wiatr, gdyż sam tytuł od samego początku nie udziela odpowiedzi na podstawowe pytania „kim jesteśmy?” oraz „gdzie jesteśmy?”. Tego musi się dowiedzieć sam gracz poprzez rozwiązywanie coraz trudniejszych zagadek, w nieznanym świecie starożytnych ruin. Jedynym towarzyszem postaci jest nieznajomy głos jej stwórcy. Pod względem samych łamigłówek tytuł oferuje ponad 120 zagadek, opartych na przekierowywaniu laserów, wyłączaniu wieżyczek obronnych czy nawet manipulacji czasem.

Premiera pierwszego dodatku do The Talos Principle nie jest jeszcze znana, lecz osoby, które nie wypróbowały tytułu mogą nabyć grę lub pobrać wersję demonstracyjną na platformie Steam.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 345

przez -
0 568

1 komentarz

Odpowiedz