Don’t Be Patchman pierwszą grą tylko na Linuksa

Don’t Be Patchman pierwszą grą tylko na Linuksa

przez -
7 2744
Don't Be Patchman

Pierwszy raz w historii gier komputerowych mamy do czynienia ze zjawiskiem wydania ekskluzywnego tytułu dostępnego tylko na system Linux. Powodem tego zamieszania jest nie kto inny jak niezależne studio Naturally Intelligent, które stworzyło grę Don’t Be Patchman. Chociaż całość doczeka się wersji na Windows oraz OS X, tytuł jest na chwilę obecną dostępna tylko na Linuksa i na tym systemie twórcy chcą skupić się na pierwszym miejscu. Don’t Be Patchman jest przygodówką w stylu retro, w której wcielimy się w postać tytułowego Patchmana, pogromcę Dronów. Gra dostępna jest w formie Wczesnego Dostępu.

Don’t Be Patchman dostępne jest do kupienia już teraz na platformie Steam. Ponieważ gra została stworzona przy pomocy otwartego oprogramowania, twórcy zadeklarowali, że część zebranych funduszy zostanie przekazana na rzecz kilku projektów open source (m. in. Tiled Map Editor, Ubuntu MATE, Box2D czy GIMP).

7 Komentarze

  1. Hahahaha. Padłem jak przeczytałem „wydania ekskluzywnego tytułu dostępnego tylko na system Linux”. Ekskluzywne to było by nowe Halo, jakiś FarCry, albo Wiedźmin, a nie to. To trochę wygląda jak by ktoś wpadł na pomysł zrobienia na siłę gry tylko na Linuxa. No i zrobił. Ale do ekskluzywnych tytułów to temu bardzo dużo brakuje.

Odpowiedz