DOTA 2 oficjalnie stabilna, trwają testy wersji dla Linuksa

DOTA 2 oficjalnie stabilna, trwają testy wersji dla Linuksa

przez -
6 1320
DOTA 2 - slider

Valve wspólnie ze społecznością ogłosiło wydanie gry DOTA 2, czyli Defense of the Ancients 2. Jest ona kontynuacją modyfikacji do gry Warcraft III, w której na przeciw siebie stają dwie drużyny pod pięciu graczy, a ich zadaniem jest zniszczenie głównych budowli w bazie wroga. Pierwsza wersja powstała w okolicach 2003 roku i w niedługim czasie na jej podstawie powstało wiele klonów, jak choćby League of Legends, czy Heroes of Newerth.

A co z wersją dla Linuksa? Na dole strony możemy zauważyć pytanie z odpowiedzią:

Czy Dota 2 będzie dostępna na komputerach Mac lub Linuksie?
Wersje dla komputerów Mac oraz Linuksa są obecnie w fazie testów – planujemy ich udostępnienie wkrótce.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać na oficjalne ogłoszenie wersji dla Linuksa, jako że DOTA 2 działa pod kontrolą silnika Source.

Ważne!
Profil DOTA 2 spod Windows nie synchronizuje się póki co z tym pod Linuksem. Także wszelakie osiągnięcia nie są importowane.

DOTA 2 - The beta is over

6 Komentarze

  1. Uwaga! Dota 2 już jest dla Linuksa!
    Aby dołączyć wybieramy w bibliotece Steam nie Dota 2, lecz pozycję niżej Dota 2 Test i możemy instalować :)
    Miłej zabawy :)

  2. […] Valve ogłosiło wydanie stabilnej wersji gry DOTA 2 dla systemów Linux. DOTA to rozwinięcie Defense of the Ancients, jednakże ze względów prawnych, nie można było używać całej nazwy. Jest ona kontynuacją modyfikacji do gry Warcraft III, w której na przeciw siebie stają dwie drużyny pod pięciu graczy, a ich zadaniem jest zniszczenie głównych budowli w bazie wroga. 9 dni temu informowaliśmy o stabilnej wersji dla Windows i testowej dla Linuksa. […]

Odpowiedz