DragonFly BSD 3.8 z dynamicznymi binarkami i USB4BSD

DragonFly BSD 3.8 z dynamicznymi binarkami i USB4BSD

przez -
2 521
DragonFly BSD

Ogłoszono wydanie DragonFly BSD 3.8, systemu BSD który jest niezależną odnogą FreeBSD, powstałą w 2003 roku. W głównym systemie plików, tj. /bin i /sbin pojawiły się dynamiczne binarki. Umożliwi to użycie obecnych technologii identyfikacji i uwierzytelniania, jak PAM i NSS, do zarządzania kontami użytkowników. Pewne biblioteki zostały przeniesione do /lib, aby móc to obsługiwać.

Dodano USB4BSD, dzięki któremu pojawiła się obsługa urządzeń USB 3.0, aczkolwiek część urządzeń sieciowych może być nierozpoznana.

W obsłudze kart graficznych Intela trwają cały czas prace nad synchronizacją sterowników w jądrze Linux 3.8. Celem jest dodanie obsługi grafiki w Haswell oraz ValleyView/Bay Trail. Aktualnie wspierane są jedynie HD 4000 z procesorów Ivy Bridge. Naprawiono sporo błędów.

Udoskonalono sterownik drm/radeon, w tym zsynchronizowano menedżer pamięci drm/ttm z jądrem Linux 3.9. Sam X.Org Server nadal nie używa sterownika drm/radeon domyślnie.

Autorzy przypominają, że jest to ostatnie 32 bitowe wydanie, z racjo ograniczeń, jaką nakłada architektura. Od przyszłych wersji programiści skupią się tylko i wyłącznie na 64 bitowych wersjach.