Duke Nukem 3D: Megaton Edition na Linuksa

Duke Nukem 3D: Megaton Edition na Linuksa

przez -
5 666
Duke Nukem 3D

Duke Nukem 3D: Megaton Edition to kolejna gra, która została przeniesiona na Linuksa. Wcielamy się w niej w postać Duke Nukema, który w XXI wiecznym Los Angeles, walczy z obcymi, którzy zaatakowali miasto. W skład Duke Nukem 3D: Megaton Edition, wchodzą Duke Nukem 3D i trzy rozszerzenia: Duke Caribbean: Life’s a Beach, Duke: Nuclear Winter i Duke It Out in D.C.

Strzelankę poprawiono pod względem graficznym, dodano obsługę SteamPlay i innych akcesoriów związanych z system dystrybucji Steam, port na Linuksa jest opracowany i zostanie wydany późniejszym czasie. Grą dostępna jest za pomocą platformy Steam.

 • varanFc

  Na Steam jest dostępna jedynie wersja na PC i Mac. Nie ma wersji na Linux'a (chyba że pod Wine).

  • Zaraz dodam informację do newsa, przepraszam za błąd ;).

 • Anatanel

  Kiedy będzie na Linuksa?

 • frEaKsOap

  Kiedys.. takie gry na Linuxa byly nie mozliwe do przeniesienia.. niby trzeba bylo pisac od nowa gry poniewaz "nie dalo sie"… teraz bardzo czestwo hity z Windowsa pojawiaja sie na Linuxa.. hmmm ciekawe…:D

  • pijaczek

   Nie widziałem, aby ktoś mówił, że się nie da, bo nawet wiele gier Windows only ma wersję pod Linuksa, ale producenci i dystrybutorzy zawsze mówili, że ich nie wydają, bo za mały rynek i za duży koszt szkoleń wsparcia technicznego na tak mały target, a uważają, że są za poważnymi firmami, aby wydawać produkt bez wsparcia.

   Humble Bundle i ostatnio Steam pokazały, że Linux to nie taki mały target i to w dodatku bardzo chłonny puki co (nawet jeśli użytkowników jest mało, to znacznie częściej niż użytkownicy innych platform kupują gry, więc zyski z Linuksa są dużo większe niż sugeruje ilość użytkowników)… dlatego zmienia się też nastawienie do wspierania wersji Linuksowych.